Yumurta Sanatı Yapılışı

Yumurta oyma sanatı hobisi ile muhteşem dekoratif objeler ve güzel enstanteneler oluşturabilirisniz.En azından çekmiş olduğumuz fotoğraflarda güzeller öyle değil mi ? Bu hobiye gönül vererek elde etmek istediğiniz sonuçlar tamamen sizin kişisel beceriniz ve düş dünyanıza bağlıdır.

Bunların hepsini bir araya toplayarak birbirinden güzel yumurta dekorasyon malzemeleri elde edebilirsiniz. Sıra geldi bu sanatın nasıl uygulanması gerektiğine. Yumurtanın temizlenmesi ;

İlk önce yumurtanın içini boşaltmak gerekmektedir. Ucu iyice temizlenmiş ince uçlu metal ile (şiş, tornavida gibi) yumurtanın uç noktalarından 2 – 3 mm delik açıyoruz.Açılan deliklerin birinden üfleme yaparken diğer delikten yumurtanın içinden akan besinlerin bir kaba boşaltıyoruz. Üfleme yapacağımız taraf diğer tarafa göre biraz daha yuvarlak olan kısımdır.

yumurta-sanati

yumurta-sanati-oymacilik-sanati

yumrta-oyma-sanati-nasil-yapilir

Yumurtanın içini boşalttıktan sonra tekrar içini su doldurup yavaşça çalkalayarak içinin tamamen temizlenmisini sağlayın. Böylece yumurta oyma ve yumurta boyama için içi boş yumurta kabuğumuz hazırlamış oluyoruz.

yumurta-sanati-yumurta-delme

Yumurta İşleme Sanatı Videosu :

Etiketler:

Yumurta Sanatı Yapılışı Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Rabia ebrem dedi ki:

    Merhabalar.yumusta susleme sanati cok ilgimi cekiyor.bende yapmak istiyorum.sitenizdeki videoyu izledim.kadinin elindeki matkap tarzi makine cok guzel adini ve nereden temin edebilicegimi yazabilirseniz cok sevinirim.tesekkur ederim.

Sayfa başına git