Yaz Geldi Diyete Başlayalım

Bahar geldiği için fazla kilolarınızdan kurtulmak istiyorsunuz ve güzel bir diyet başlatmak istiyorsunuz. Bedenimiz böyle zamanlarda bizi şaşırtabilir. Daha önce sevmediğinizi düşündüğünüz yemeklere özlem duyabilir ya da aniden tatlı krizlerine girebilirsiniz.

Böyle zamanlarda diyetinizi bozacak tatlılara yönelmek istemeyen tüm bayanlar kesinlikle bu yazıyı dikkatlice okumalı. Diyet düşmanı olmayan ve düşük kalorileri ile tatlı ihtiyacınızı en verimli şekilde karşılayan önerilerimiz kendinizi suçlu hissetmeden tatlı yemenizi sağlayacak.

 

yaz-diyeti
Özellikle yaz aylarında çikolatanın ne kadar ağır olduğunu ve kalorisinin de hatırı sayılır derecede yüksek olduğunu düşündüğümüzde diyet tatlılarımızın meyve ağırlıklı olması kaçınılmaz. Lezzetli ve düşük kalorili bir tatlı hazırlamak istiyorsanız kivi ve çilekleri küp küp doğrayabilir ve çırpılmış süzme yoğurdun içine karıştırabilirsiniz. Oluşturduğunuz bu karışımı 40 dakika buzdolabında bekletip çıkardıktan sonra toz fıstık eklemeniz lezzeti arttırmanızı sağlayacak.
Şeftali ve cevizin bir araya gelerek müthiş bir uyum oluşturduğu lezzetli bir diğer tatlıyı hazırlamak için ise sert bir şeftaliyi ikiye ayırın ve ezdiğiniz toz cevizleri tabak olarak kullanacağınız şeftalinin çekirdeğinin çıktığı kısma dökün. Bir top diyet dondurmayı eriterek şeftalinin üzerine gezdirin ve afiyetle tüketin.
Meyvelerden alacağınız vitaminin haricinde ceviz, badem ya da fındık gibi kuru yemişler ile enerji de kazanabilir ve tüm bunları yaparken çok az kalori alabilirsiniz. Hem tatlı krizinizi dindiren hem de diyetinizi bozmayan bu tarifler ile keyif içerisinde zayıflayacaksınız.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git