Güzel Bir Cilt İçin 4 Öneri

Sağlıklı ve Güzel Bir Cilt İçin 4 Öneri

Temiz hava ciğerlerimize çektiğimiz havanın yüzde 7’si direkt olarak cildimize iletilir ve çok yararlıdır.  Bol sıvı tüketmek güzel ve sağlıklı bir cildin olmazsa olmazlarındandır.İhmal etmeyin. Uyku Vücut yorgunluk ile mücadele ederse yüz solgunlaşır ve göz çevresinde halkalar oluşur, bunu engellemenin en iyi yolu uykumuzu düzenli olarak almak.

Hareket kan dolaşımını harekete geçirir ve hazmı hızlandırır.Böylece zararlı maddeler ve toksinler vücuttan atılır Hareketin işe yaramadığı hiçbir konu yok sakın kendinizi çok fazla hareketsiz bırakmayın.

guzel-cilt-icin-oneriler

 

Doğal Kürlerle Canlanın

Doğanın mucizeleri kürler her zaman kurtarıcımız.Kendinize uyan doğal kürü seçin ve hemen uygulayın, farkı hissedeceksiniz.

1- Çinko Kürü, Bu iz elementi tam tahıllı ürünlerde, balık ve bakliyatta mevcut.Balık yemenin sayısız yararlarından biride cildi güzelleştirmesi.Bakliyat ve tam tahıllı ürünlere sofranızda daha fazla yer verin.Beyaz un şekerden kaçının.

2-Eterik ( Uçucu )  Yağlar Kürü, Sandal ağacı papatya ve şeftali çekirdeği içeren buhar banyoları rahatlatıcı ve aynı zamanda cildi yumuşatıcı etki sağlar. Cildi sonrasında uygulanacak bakıma hazırlar.

3- Yeşil Çay Kürü, Günde 2-3 bardak yeşil çay tüketmek ciltte mucizelere neden olur Yeşil çay yüksek oranda antioksidanlar içerir.Bu antioksidanlar cildin erken yaşlanmasını önler.Bol suyla birlikte birkaç bardak yeşil çay içerek toksinlerimizden arınabilir kendimizi ferah ve canlı hissedebiliriz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git