Doğru Dekolte Kullanımı Nasıl Olmalıdır ?

Kimine göre teşhir, kimine göre kadınların olmazsa olmazı dekolteyi de kullanmanın yolları var. Örneğin her yerde dekolteli kıyafet tercih edilmez.

Bir iş görüşmesine gidiyorsanız dekolteli kıyafetinizi canınız ne kadar çok giymek isterse istesin giymemeniz sizin açınızdan daha doğru olacaktır mesela. Ya da dekoltenizin ölçüsünü gayet yerinde ayarlamanız gerekecektir. Dekolteli kıyafet seçimindeki bu ince ayarı tutturmak için iyi düşünün. Bunun yanı sıra, dekolte seçiminizi de her zamanki gibi vücut tipinize göre yapmanız da fayda var.

Boynunuz uzun mu? O zaman dekolte konusunda şanslı olan kişilerdensiniz demektir. Çünkü her tip dekolte sizi hoş göstermeye yetecektir. Göğsünüze doğru hafif yuvarlak açılmış dekolteler ve boynunuza bağladığınız ufak ipek bir fular şıklığınıza şıklık katacaktır.

dogru-dekolte-kullanimi

Boynunuz kısa mı? Öyleyse, ‘V’ tipi dekolteler tam sizlik. Alışveriş yaparken özellikle ‘V’ tipi bluzlar ve tişörtler seçmeye gayret gösterin.  ‘V’ tipi dekolteye sahip bluzlar boynunuzu olduğundan uzun gösterecektir. Boynunuz kısaysa fular kullanmaktan kaçının. Fular kullanımı kısa boyunluların boyunlarını daha da kısaymış gibi gösterip görünmez bir hale sokacaktır. Omuzlarınıza aldığınız kaliteli bir şal ile daha şık olacaksınız.

Asimetrik omuz dekolteli kıyafetler ve sıfır kollu bluzlar, omuzları kare olan kadınlar için iyi bir seçim olacaktır. Omuzları yuvarlak olan kadınlar içinse ince askılı kıyafetler her zaman için daha şık olacaktır. Omuzları düşük ya da dar olan kadınlar ise reglan kollu kıyafetlerden uzak durmalılar. Onun yerine, sadece omuz başlarını gösteren derin kol oyuklu giysiler ile omuzlarını olduğundan geniş göstermeleri mümkündür.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git