Yüz Tipinize Uygun Saç Modeli

Kıyafetlerinizi nasıl ki vücut tipinize göre seçiyorsanız kuaförünüze yüz tipinize göre saç kesimi yapmasını söyleyebilirsiniz. Kimi ince yüzlü, kimi oval yüzlü.

E her kadına aynı saç modelinin yakışması pek mümkün değil. Bu yüzden yüz tipinize en uygun olan saç modellerini araştırın ve kuaförünüz den o modeli isteyin. Yüz tipinize uygun saç kesimiyle gözlerinizi, dudaklarınızı ve güzelliğinizi daha çok ön plana çıkarabilirsiniz.

 

yuvalak-yuzler-icin-sac-sekilleri

Oval, yuvarlak, kare, kalp, uzun ya da pırlanta yüz şekli ! Hangisi sizinki? Oval yüzlerde yüzün uzunluğu genişliğinin 1.5 katıdır. Oval yüz, ideal yüz tipi olduğu için bu tiplere birden fazla saç şekli yakışmaktadır. Bu tip yüze sahip kadınların uzak durması gereken tek şey sık kahküllerdir çünkü sık kahküller yüzün orantısını yok edebilir. Sık kahkül dışında oval yüzlü kadınların saç modeli seçimi hiç zor olmayacaktır. İster kısa ister uzun isterseniz bağlı isterseniz de kıvırcık olarak model verebilirsiniz. Yüz şekli yuvarlak olanların yüzlerinin genişliği ve uzunluğu nerdeyse eşittir. Yuvarlak yüzlü kadınlar, çene hizalarından daha uzun olan katlı saç modellerini tercih etmeliler. Kare yüz tipinde alın, elmacık kemikleri ve çene genişliği hemen hemen aynıdır.

Yüz tipi kare olan kadınlar uzun saç kullanımında kıvırcık saçları tercih edebilirler. Kısa saç modelinden ziyade çeneden aşağı doğru inen ve hafif dalgalı olan saç modelleri bu tip yüze sahip kadınlar için daha iyi bir seçim olacaktır. Eğer illa da kısa saç kullanmak isterlerse yine kıvırcık ya da dalgalı ve çene kemiğinde biten saçları tercih etmeliler.

yuz-sekil-tiplerine-gore-sac-stilleri

Alın ve elmacık kemikleri geniş, çene çizgisi dar olan yüzler kalp yüz tipidir. Bu tip bir yüze sahip olan kadınlar alnın bir kısmını kapatan kahküller ve kısa saç modelleri tercih edebilirler. Yüzü uzun olan kadınlar, yüzün uzunluğunu dengelemek için kısa ve kahküllü saç modellerini seçmeliler. İlla uzun saç modeli isteyenler ise katlı kesimleri tercih etmeliler.

Elmacık kemikleri öne çıkan, alın ve çene çizgileri neredeyse eşit olan yüz tipleri ise pırlanta yüz tipidir. Pırlanta yüz tipine sahip kadınlar, elmacık kemiklerini daha fazla ön plana çıkaran modellerden uzak durmalı ve topuz modelleri, yana doğru atılmış kahkülleri tercih etmeliler.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git