Yuvarlak Başlanan Bayan Hırka Modeli

Resimlerden çıkartamayan arkadaşlar için kısa bir açıklamayla anlatmaya çalışacağız. 1. Sıra: 9 veya 10 zincir çekerek kapatabilirsiniz, bunu 24 trabzan ile doldurmalısınızYuvarlak başlanan bayan hırka modeli yapılışı resimli anlatımı ;

2. Sıra: 1 trabzan 3 zincir 1 trabzan 3 zincir olarak ,12 trabzan olana kadar devam etmelisiniz, bunun için trabzanı işleyin, zinciri çektikten sonra, yanındaki 1. trabzanı atlayıp 2. trabzana batırınız.

3. Sıra: alttaki trabzanların üzerine 3 trabzan işleyin, arasına 1 zincir çekin. bu motifi toplayacak, marullaşmasını önleyecektir. ilk sıralarda fazlasıyla topaklansa da, ilerleyen sıralarda esneyecektir.

4. Sıra: alttaki trabzanların üzerine 3 trabzan, zincirin üzerine de 1 trabzan gelecek şekilde doldurun.

5. Sırada: 2. sırayı tekrarlayın, bu sefer 12 trabzan artırmış olmalısınız yani sayı, 12 – 24 – 36 – 48 diye artmalı. 12 Sayı artırılmalı önemlidir.

6. sırada: 3. sırayı tekrarlayın

7. sırada: 4. sırayı tekrarlayın yani aynen motife devam edin.

Sırt genişliğinize göre, 12. veya 16. sırada kol oyuntusu için zincir çekin, kol genişliğinize göre ayarlayın, modelin marullaşmasını veya aşırı toplanıp gerilmesini önlemek için uygun sayıda trabzan atlayın, motife devam edin.

 

Tığ İşi Yuvarlak Hırka Yapılışı

 

yuvarlak-baslanan-bayan-hirka-modeli

 

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git