Yüklük Alanlarını Hoş, Dekoratif ve Kullanışlı Alanlara Dönüştürün

Çok hoşunuza gideceğini düşündüğümüz dekoratif eşya fikirleri sunumuna devam ediyoruz. Bu seferki dekorasyon fikirleri evlerde bulunan yüklük ya da gömme dolap denen alanlar ile ilgili olacak.

Eskilerin yüklük de dedikleri gömme dolaplar özellikle eski evlerde sıkça rastlanan bir şeydir. Genelde ev yapılırken bilinçli olarak gömme dolap için boşluk bırakılır ve dolap ahşap iki kapı ile örtülür. Normal dolaplara göre çok daha geniş ve büyük olan bu dolaplar çok kullanışlı olabilmektedir. Modern mimari ile yapılan evlerde de gömme dolaplara benzeyen giyinme bölümü olarak adlandırılan alanlar vardır.

yukluk-alanları-icin-dekoratif-fikirler-3 yukluk-alanları-icin-dekoratif-fikirler-4

Evinizde bu gibi yüklük ya da gömme dolap olarak adlandırılabilecek alanlarınız varsa o bölgeleri eşya depolamanın yanında evinizin dekoruna renk katacak çok güzel, kullanışlı alanlar haline dönüştürebilirsiniz.

Gömme dolap ya da yüklük dediğimiz alanlar için çok şık dekorasyon fikirleri yazının devamında yer almaktadır. Resimlerden de takip ederek bu müthiş fikirlerden kendi alanlarınıza uygun olanları seçin ve hemen uygulayın.

yukluk-alanları-icin-dekoratif-fikirler-5 yukluk-alanları-icin-dekoratif-fikirler-6 yukluk-alanları-icin-dekoratif-fikirler-7

Gömme dolabınızdan kapıları sökerek ev ile uyumlu güzel renklere boyayarak açık raf olarak kullanabilirsiniz. Bunun için ihtiyaç duyacağınız malzemeleri yapı marketleri gibi alış veriş mekânlarından edinerek yüklük alanlarınızı hem kullanışlı hem de evin havasına olumlu katkıda bulunacak hoş alanlara çevirmeniz mümkün.

Ayrıca ufak marangozluk işleri ile gömme dolaplarınıza şık, rengârenk raflar ekleyerek, eşya ve elbise depolama alanı olarak da kullanabilirsiniz. Ekleyeceğiniz renkli raflar ve kullanışlı bir askı sistemi sayesinde kolaylıkla bu tasarımı gerçekleştirebilirsiniz.

yukluk-alanları-icin-dekoratif-fikirler-8 yukluk-alanları-icin-dekoratif-fikirler-9

Paylaşacağımız resimleri takip ederek daha birçok ev tasarım fikri edinebilirsiniz. Gömme dolap ya da yüklük alanlarınızın ruhsuz, kimliksiz alanlar olmalarına gerek yok. Yapacağınız küçük değişiklikler ve bir iki ekleme ile bu lanlar evinizle bütünleşecek ve evinize hoş bir hava katacaktır.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git