Yandan Çarklı Örgü Modeli

Merhaba arkadaşlar örneğim 12 ilmekten oluşuyor. Bu modelimiz tek başına çokta hoş olmuyor. Ama bir hırka kenarın da, yelek ve battaniye kenarlarında kullanabilirsiniz. Çok şık ve görüntüsüyle gösterişli bir modellerimizdendir. Yeni örgüye başlayalar da rahatlıkla örebilirsiniz.

Malzemeler

İp

Şiş

Yapılışı

İlk olarak ilmek sayımızı atarak başlıyoruz. Her zaman örneğimiz net görünmesi için üç kenar ilmeği bırakarak yapalım.İlk olarak üç kenar ilmeğini düz örelim. Bir düz, bir ters, bir düz, bir ters, bir düz, beş ilmek bu şekilde örelim. İki ilmeği düz olarak keselim. Bir ters, bir düz, bir ters, bir düz, bir şişe dolayıp artıralım ve bir düz örüp üç kenar ilmeğimizi örelim.

yandan çarklı modeli 1 resim  yandan çarklı modeli 2 resim

yandan çarklı modeli 3 resim

Arka sırasında üç kenar ilmeği örelim, bir tane ters, artırdığımız ilmeği de ters örüp bir ilmek artıralım. Daha sonra gelişine göre örelim. Az önce kestiğimiz ilmeği yine sola doğru keselim. Yanındakini yine düz, ters, düz, ters olarak örüp ve üç kenar ilmeğimizi örelim.

yandan çarklı modeli 4 resmi

Üç kenar ilmeği alıp, bir düz, bir ters, bir düz iki tane ilmeği alarak sağa doğru kesim yapalım. Ters, düz, ters örüp artıralım ama öne çekip artırıyoruz. Çünkü bu ilmeği ters örülecek ve üç kenar ilmeğimizi yapalım.

yandan çarklı modeli 5 resmi  yandan çarklı modeli 6 resmi

Tekrar üç kenarımızı alıp iki ters, bir düz, bir ters, bir artır, bir ters, bir düz, bir ters, bir düz yine bir ilmeği sola doğru eksiltelim ve bir düz, bir ters örüp yine kenar ilmeklerimizi örelim.

yandan çarklı modeli 7 resmi

Tekrar üç kenar ilmeğimizi alıp bir düz, bir sağa doğru kes, bir ters, bir düz, bir ters, bir düz bir artır, bir ters, bir düz, bir ters, bir düz, kenar ilmeklerimizi örelim.

yandan çarklı modeli 8 resim

Kenar ilmekleri alalım, iki ters, bir düz, bir ters, bir düz, bir ters, bir artır, bir ters,  bir düz,  bir ters, bir düz ipimizi öne alıp sola doğru keselim. Örneğimiz bu şekilde ortaya çıkmış olup ve yine ilk baştan aynı şekilde başlayarak ikinci örnek sırasına geçelim. Gerçekten çok şık duran bu modelimizi eminim sizler de çok severek yapacaksınız. İyi günlerde kullanın…

yandan çarklı modeli 9 resim

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git