Yağmur Damlası Örgü Modeli Yapımı

Merhaba Hanımlar, örgü bilen yada bilmeyen tüm hanımlara önerip tavsiye edebileceğimiz ve kolaylıkla yapılabilecek olan yağmur damlası örgüsünü sizlere anlatacağım. Bu anlatmış olduğum yağmur damlası modelimiz genellikle şallarımız da, bebek battaniyelerin de ve bebek yeleklerinde sıklıkla kullanılmış bir modeldir.

Malzemeler

İp

Şiş

Yapılışı

İlmeklerimizi oluşturduktan sonra sıramızı düz olarak örüyoruz. Bir sonraki sıramız kenar ilmeğimizi aldıktan sonra iki ilmeğimizin yanındaki boşluktan şişimizi batırıp ipimizi çekiyoruz.

yagmur-damlasi-1 resmi   yagmur-damlasi-2 resmi

İpimizi çektikten sonra oluşan ilmek şişimizde kalıyor ve iki ilmeğimizi şişimize alarak örüyoruz. İkinci ilmeğimizin yanındaki boşluğa batıp ipimizi alıyoruz.  İp şişimiz de kalıyor ve ikinci ilmeğimizi birlikte alıp örüyoruz. Sıramız bu şekilde devam ediyor. Arka sıraya geçtiğimizde hepsini ters olarak örmeye devam ediyoruz.

yagmur-damlasi-3 resmi    yagmur-damlasi-4 resmi

Bu sıramız bittikten sonra bir sonraki sıramızda kaydırma işlemini yaparak devam ediyoruz.  Bu kaydırma sıramızda ilk kenar ilmeğimizi alıyoruz. Bir tane normal düz örüp, ikinci ilmeğimizin yanından şişimizi koyup ipimizi çekiyoruz. Çekmiş olduğumuz ipimizi şişimiz de kalarak iki ilmek alıp, birlikte örüyoruz. Bu şekilde devam ederek arka sıramıza gelince bir işlem yapmadan ters örgü olarak örmeye devam ediyoruz.

yagmur-damlasi-5 resmi

Bu şekilde örgümüzün modelini devam ederken her düz sırada kaydırma olması için kenarlıktan sonra bir tane örüp ikili örme işlemini önden yapmaya başlıyoruz. Böylece örgümüzün şeklide yağmur damlalarının şeklini almış oluyor. İyi günlerde kullanın…

yagmur-damlasi-6 resmi

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git