Yağlı Saç Sorunu Nasıl Çözülür ?

Bayan ve erkeklerde en büyük sorunlardan biri olan yağlı saçları, normal hayatımızda bizi çok yorduğu aşikardır. Saçların yağlı ve bakımsız olması kendimize olan saygımızı ve güvenimizi kırar.

Sizinde yağlı saç sorununuz var ise , saçlarınızı belli aralıklarla yıkayarak bu sorunu gidermek gerekir. Yağlı saçlar için geliştirilmiş olan özel şampuanlar ve kozmetik ürünlerle temizlemek gerekmektedir.

Doğal killer ile yapılacak saç bakım maskesi yağlanmayı geciktirir. Saçları fönletmeyin. Saçlarınızı ılık olan su ile yıkayın ve kurumasını kendi haline bırakınız. Saçlarınızda yapacağınız her işlem yağ oranını artırdığını bilmelisiniz.

yagli saclar

Saçlarınızdaki yağ oranını azaltmak için elma sirkesi ele alınabilir. Saçlarınızı son yıkama suyuna 1 çay bardağı elma sirkesi eklemek gereklidir. Böylece daha parlak ve daha az yağlanan bir yapıya döner.

yağlı2

Saç yağını azaltmak için; 1 limonun rendelenmiş kabuğu, 1 tatlı kaşığı kıyılmış ıhlamur, 2 bardak suya eklenir. Kaynama derecesinde altı kapatılır ve soğumaya bırakılır. Soğuduktan sonra, 8 limon suyu ile bir kavanoza alınır. Her gün çalkalanarak 2 gün bekletilir. Bu ürünün 1/4′ü ile son durulama suyuna eklenir. Saçlarda oluşan fazla yağın temizlendiği ve daha canlandığını göreceksiniz.

yagli sac sorunu

Saçlarınızdaki yağları arındırmak temizlemek için banyodan önce, saç diplerine limon suyu ile masaj yapabilirsiniz. Yaklaşık 10-15 dakika hafif hareketler ile yapılan bu masaj, yağ oranını azaltacaktır. Sadece limonun soğuk olmamasına dikkat edin.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git