Vintage Nedir ?

Aslında vintage kelimesi sadece moda için değil pek çok alanda kullanılıyor. Fakat burada modada kullanılan vintage ele alınacak. Vintage, modada geçmiş yıllara ve dönemlere ait kıyafetlerin tekrar kullanılması ve değerlendirilmesidir. Yani, vintage ile kendi modanızı ve özgünlüğünüzü yaratabilirsiniz.

Babaannenizin ya da anneannenizin sandıklarını karıştırıp ordan kendi bedeninize uygun gömlekler seçebilir ve sezonun modası olan eteklerle kombinleyebilirsiniz. Fakat eskiyen her kıyafet tabii ki vintage değildir.

vitange-modasi-nedir

Vintage olabilmesi için kıyafetin bir döneme ya da bir tasarımcıya  ait olması gerekir. Örneğin 80’li yılların renkleri ya da 70’lerin ispanyol paçalı pantolonları vintage olarak adlandırılabilir. Kendi vintage tarzınızı yaratmak için illa anneanne ve babaannelerinizin sandıklarını karıştırmanıza gerek yok. Son dönemlerde vintage dükkan ve butikler oldukça revaçta zaten, bu tip dükkanlardan da aradığınız dönemin kıyafetlerini temin edebilirsiniz.

80’li yılların neon renkleri ve geniş vatkaları, 60’ların çan şeklindeki renk renk mini etekleri ve 70’lerin İspanyol paçaları… Dilediğiniz dönemden bir kıyafet ile kendi tarzınızı yaratabilirsiniz. İsterseniz hem 60’lı yılların hem de 80’li yılların kadını olabilirsiniz. İsterseniz ise bir gün 60’lı yıllardan fırlamış çiçek çocuk gibi bir gün de 80’li yıllardan çıkmış disko kızı sokakta boy gösterebilirsiniz. Bu, tamamen sizin hayal gücünüze bağlı.Vintage kelimesini modada benimseyin ve dilediğiniz gibi kullanarak dolaplarınızı kişiselleştirin.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git