Uzaylı Kalemlik Yapımı

Çocukların çalışma masaları üzerinde daha fazla zaman geçirmelerini sağlamak ve bununla birlikte çocuklara çalışma azmini  aşılamak için çeşitli çalışmalar yapılabilir. Bununla birlikte çocukların çalışma azmini şekillendirecek ve renklendirecek olan kalemlik yapımı ile çocukların hem hayal gücünü hem de el becerisini geliştirmek mümkündür.

Uzaylı kalemlik yapımı ile birlikte çocuklar ile hem okulda hem de evde el becerilerini geliştirecek olan çalışmalar yapmak mümkündür. Bunun için evde yer alan tuvalet kağıdı rulolarını değerlendirerek eğlenceli kalemlikler yapılabilmesi mümkündür. Öncelikli olarak biten tuvalet kağıtlarının rulolarından iki adet edinmek gerekmektedir. Bir mukavva, iki adet rulo, sulu boya ya da akrilik boya, makas, yapıştırıcı ve beyaz kağıt edinilmesi gerekmektedir. tüm bu malzemeler ile kaliteli ve eğlenceli uzaylı kalemlikler yapmak mümkündür.

Uzaylı kalemlik yapımı için öncelikli olarak rulo kağıtlarını istediğiniz renge boyayarak kurumasını beklemeniz gerekmektedir. bir beyaz dosya kağıdına göz ve ağız çizerek kestikten sonra ruloların üzerine yapıştırılması gerekmektedir. Rulo kağıdının üzerinden alt kısmını makas ile parça parça ikişer santimlik mesafeler ile keserek kıvırdıktan sonra net bir şekilde mukavvanın üzerine yapıştırılması gerekmektedir. Bununla birlikte ruloların yapıştırıldığından emin olduktan sonra üzerine gerekli süslemeleri de yaptıktan sonra istediğiniz amaçla kullanabilir ve çocuklarınızın masalarında kendi el emekleri ile yaptıkları bir ürünü kullanmanın zevkini yaşayabilecekleri için oldukça önemlidir.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git