Uçurtma Şeklinde Yastık Yapımı

Evinizi renklendirmek için kullanacağınız yaratıcı küçük tasarımlarla evinizin havasını değiştirerek çok şık dekoratif eşyalar elde edebilirsiniz. Kendiniz rahatlıkla yapabileceğiniz bu tasarımları evinizin çeşitli bölümlerinde kullanarak evinizin orijinal bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

Evinizin dekoruna renk getirecek bu tasarımlardan biri de uçurtma şeklinde yastıktır. Küçük çocuklarınızın da çok seveceği bu uçurtma şeklinde yastıkları oyunca olarak da kullanabilirsiniz. Koltuk kenarlarında ve çocuk odalarında dekorasyona çok orijinal bir hava katacaktır. Üstelik yapımı da oldukça basittir. Uçurtma şeklinde yastık yapımı için ihtiyaç duyacağımız malzemeleri şöyle sıralayabiliriz;

ucurtma-seklinde-yastik-yapimi-01

  • 4 parça farklı renk ve desende kumaş parçası
  • İki farklı renkte keçe
  • Yeteri kadar elyaf ya da yün
  • Model oluşturmak için kâğıt
  • Ve tabii ki dikiş malzemeleri

ucurtma-seklinde-yastik-yapimi-02

ucurtma-seklinde-yastik-yapimi-03

Yapacağımız işlemler çok basit. Üçgen şekilli biri diğerinden daha büyük iki kalıp çıkaralım. Daha sonra bu kalıpları kullanarak 4 farklı renk ve desendeki kumaşımızdan 2’şer parça kumaş keselim. Şimdi bu birbirinin aynı renkte olan kumaşlarımızı ve diğer kumaşları resimlerde göreceğiniz şekilde birbirlerine dikelim. İki farklı renk ve desendeki kumaş yan yana simetrik gelecek şekilde konumlanmalı. Uçurtmamızın şeklinin oluştuğunu görmemiz lazım. Son dikişleri atmadan uçurtmamızın içini elyaf ile dolduralım. Daha sonra son dikişleri de dikerek uçurtmamızın gövdesini tamamlayalım.

ucurtma-seklinde-yastik-yapimi-04

ucurtma-seklinde-yastik-yapimi-05

Bu uçurtmaya bir de kuyruk lazım haliyle. Kuyruk yapımı için iki farklı renkteki keçe kumaşlarımızı kullanacağız. Bu örnekte keçe kumaşlar mavi ve beyaz. Siz uçurtmanızın renklerine göre istediğiniz rengi seçebilirsiniz. Kuyruğu yapacağımız keçe kumaşından uzun bir şerit keselim.

ucurtma-seklinde-yastik-yapimi-05

ucurtma-seklinde-yastik-yapimi-06

ucurtma-seklinde-yastik-yapimi-07

ucurtma-seklinde-yastik-yapimi-08

Kurdeleler içinde diğer renk keçeden uzun bir şerit keselim ve bu kestiğimiz şeridi eşit parçalara bölerek her parçayı kurdele şeklinde kuyruk olacak olan uzun keçe şeride bağlayalım. Şimdi kuyruğumuzu uçurtmanın gövdesine dikerek işlemi tamamlayalım.

ucurtma-seklinde-yastik-yapimi-09

Böylece dekoratif uçurtma şeklinde yastık yapımı tamamlamış olduk. Ortaya çok şık bir yastık çıktı. Hem dekoratif bir eşya hem de çocuklarınız için oyun eşyası olarak kullanabilirsiniz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git