Titanyum Nakışı Nasıl Yapılır ?

Merhaba hanımlar ; titanyum nakışı çalışmasını detaylı bir şekilde anlatmaya çalışacağım sizlere öncelikle tablomuza bakalım ;Malzememiz olan titanyum içinde metal bir takım materyaller barındıran bir tür kurdele şeklidir. Küçük poşetler halinde satılıyor ve her poşetinde 1 metre civarında kurdele mevcuttur.

Ana Teknik : kesme + yapıştırma + telle şekil verme + dikme. Gerekli olan malzemelerimiz ; Titanyum kurdelesi, 30 mm yeşil ve gümüş tel, Yapıştırıcı, Hayalet iplik, Nakış makası,Yeşil floş iplik hepsi bu kadar.
Titanyum nakışı çok zor gözükse bile oldukça kolaydır.Hepinize şimdiden kolay gelsin arkadaşlar.

 

Titanyum Nakışı Yapılışı

Titanyum malzemesi nedir diyecekseniz yassı metal şeklinde olan bir materyaldir.Öncelikle orta göbek için orta boy bir inciye yeşil teli geçirip katlıyoruz. Sonra üzerini örtecek kadar fuşya renkli titanyum geçirip alttan hayalet iple sıkıca sarıp dikiyoruz. Sonra üzerine bir kaç kat, aynen kurdele nakışındaki gibi katlamalı gül tekniği ile tomurcuk yapıyoruz.Daha sonra ise taç yaprakları için pembe kurdeleden kaç sayı istersek taç yaprak için (4-6 yaprak gibi) 6-8 cm. civarında kucuk buyuk parçalar kesmeliyiz.

Kestiğimiz parçanın içine nakış makasını geçirip daha kolay şekil alması için  üst kısmını yarım santim kadar içeriye çevirerek yapıştırıyoruz.
Keserek yapıştırdığımız şekle teli içine geçirip elimizle yaprak  şekli veriyoruz.Taç yapraklarını tomurcuğun etrafına hayalet iplik yardımıyla tek tek dikiyoruz.

Yaprakları da aynı şekilde, yaprak formu vererek hazırlıyoruz ve tek tek tomurcuk ve güllerin etrafına yeşil floş iple sarıyoruz.Sonra desenimize göre hazırladığımız çiçek-yaprak öbeklerini desenin üzerine yerleştiriyoruz. Hangi öbek diğerinin altına yerleştirilecek ise ona göre dizayn edip, fazlalık oluşturan sapları kesip, sırasıyla hayalet iple kumaşa dikiyoruz. Yapıştırma sağlam olmaz ise dikebilirsiniz hanımlar.

ALINTI : Fotoğraflarını paylaştığımız Aliye hanımın ellerine sağlık anlatımından ötürü teşekkür ediyoruz. Aliye Hanımın blog adresine ulaşarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Aliye Video Blogspot ve Aliye Blogcu bilgi paylaştıkça güzelleşir ve büyür.

Etiketler:

Titanyum Nakışı Nasıl Yapılır ? Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. meryem tas dedi ki:

    Titanyum kurdele ve diğer malzemelerinin fiyatlarını öğrenmek istiyorum.Lütfen yardımcı olurmusunuz yapmak istiyorum ne yapabilirim.

  2. Merhaba internette TİTANYUM NAKIŞI KURDELASI veya diğer şekilde aratırsanız bulabilirsiniz.Ayrıca sizin için titanyum nakışı ile ilgili eğitim videolarını sitemize yükleyerek sizi bilgilendireceğiz.İlginize teşekkürler.

Sayfa başına git