Tığ ve Şiş ile boncuk örgü tekniği

Örgü bir tutku ve hobidir. Tüm bayanlar olmasa da günümüzde televizyon internet ve gündelik hayatın getirdiği sorunlardan kendimizi sıyırarak biraz kafamızı dinleyeceğimiz kendimizi değerli kılacağımız bir hobi edinmeliyiz. Bu ne olabilir dersek ahşap boyama , örgü, geri dönüşüm projeleri gibi hobiler edinebiliriz.

Bu konumuzda da tığ işi örgü tekniği ile boncuk kullanarak örgü tekniğini anlatmaya çalışacağız. Örgü arasına tığ ve şiş kullanarak boncukları nasıl ekleyeceğinizi aşağıdaki fotoğrafları ve anlatımları takip ederek bulabilirsiniz.

 

boncuk-orgu-nasil-yapilir

Geçenlerde bir yerde gördüm tekniği sizlerle paylaşmak istedim. Biraz zor ama boncuk eklemek için harika bir teknik. Yukarıda gösterildiği gibi, boncuğu istediğiniz yere yerleştiriniz.Tığ üzerine boncuğu itiniz.

2

Sol iğne ve tığ üzerine sonraki dikişi kaydırın.

boncuk5

Tığ gelen yere ve dikiş içine ritmi aşağı doğru itin.

bocuk-orgu-teknik

Sol iğne üzerine geri dikiş koyalım ve  her zamanki şekilde dikiş Örgümüzü tamamlayalım.

Farklı renkli boncuklar kullanarak gerçekten etkili bir tasarım oluşturabilirsiniz. Bunu yapmak için, her renk için farklı bir sembol kullanarak grafik üzerinde boncuk renkleri işaretleyin.

Yukarıdan aşağıya ve her boncuklu satır boyunca soldan sağa doğru grafik oluşturarak ters sırayla iplik üzerine boncuk geçirerek yapabilirsiniz. Eğer doğru yaptıysanız, boncuk sağa gelecektir.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git