Tığ İşi Zümrüt Yeşili Şal Yapılışı

Yeşilin tonlarından zümrüt yeşilini kullandığımız bu modelimizde motifler bireyseldir ve daha sonra birbirine bağlanmıştır.Motiflerin her birinin ortasında altı yapraklı çiçek oluşuyor.Motifler bir araya gelerek büyük bir çiçek oluşturmaktadır. Zümrüt yeşili şal yapımı nın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz. Piko ile farklı 3 katlı etek not ve motifleri bağlarken boncuk kullanmayın.

Neler Kullanacağız

Yeşil iplik  5 skeins
% 55 pamuk,% 45 viskon, 50 gr, 170 m
Sıradan bir sesi eşarp –  iğne ve iplik , yeşil renkli boncuklar

zumrut-yesili-sal

 

Şemalarımız sizlere yardımcı olacaktır. Eğer örgünüzde yanlış giden birşeyler var ise hemen şemalarımıza bakarak yardım alabilirsiniz.

zumrut-yesili-sal-semali

Şeması doğrultusunda  21 kare ve sonra koyacağız 7 üçgen motifli bağlayacağız.

semali-sal-anlatimi

1.Sıra : 8 halka çekiyoruz
2.sıra : 18 halka bağlayın

zumrut-sal-anlatimi-tig-isi

 

sal-anlatimli

anlatimli-sal-modelleri

sal

Kare motifleri bağlamak için iğne ve iplik ile uygun bir renk boncuk atın. Bunlar aşağıdaki şemada yeşil kare ile işaretlenmiş yerlerde motifleri bağlanmasına yardımcı olacaktır. Aşağıda şemamız mevcuttur.

sal-motif-semasi

sal-anlatimli-orgu

 

Üçgen motif örgü için aşağıdaki şemayı kullanarak yedi üçgen motifler yapın.Zaten açıklanan bağlantı tekniği kare motifleri kullanarak mevcut keten ile yedi üçgen motifleri bağlayın.

sema

 

Birşeyler anlatabildiysek ne mutlu size yardımcı resimleride galeri olarak ekliyorum hanımlar başka bir anlatımta görüşmek üzere bayanhobileri.com u takip etmeye devam ediniz.

 

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git