Tığ İşi Patikler Anlatımlı

Bugün ki yazımda tığ işi patik yapımını anlatacağım.Eminim ki bu güzel şirin babetleri çok severek giyeceksiniz.Babet anlatımına geçmeden babetimizin ölçileri hakkında bilgilendirelim.36-37 zincir ile başlanıldığında, 35-36 numara bir ayağa göre babet örebiliriz. Ayak numaranıza göre zincir sayısını arttırıp azaltarak  şirin babetlerinizi örebilirsiniz.

Malzemeler : 5 numara tığ ve uygun kalınlıkta ve dilediğiniz renkte ip.

Yapılışı : 37 zincir çekerek babetlerimize başlıyoruz. Tığımızın üzerine bir kez ip dolayıp, önce köşelere 2 kez batıp, 37 zincirin etrafını batıp çıkarak yani dolgu ile dolanıyoruz. Bu işlemi 4 tur dönerek tabanımızı tamamlamış oluyoruz.

5. sıraya başlarken 30-31 tane dolgu yapıp, son ördüğümüz trabzanın üzerine bir zincir çekerek, yükseklik sağlıyoruz ve ayağın ön geniş kısmını oluşturmuş oluyoruz. Buradaki 10-15 trabzanı da ip atıp iki kere de çekerek tam genişliği sağlamış oluyoruz. Böylece tabanı tamamlanmış oluyoruz.

Bir tane düğme ekleyerek babetimizi tamamlamış oluyoruz.İsteyen üst kısımda şeritte kullanabilir. İyi günlerde kullanınız.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git