Tig İşi Örgü Bayan Bluz Yapılışı

Bahar aylarında kullanabileceğiniz muhteşem örgü bayan ceket modeli sizlere nasıl örülmesi gerektiğini resim ve şema ile anlatmaya çalışacağım.

orgu-ceket-yazlik

Şemamızda örnek motif ve anlatımı gösterildiği şekilde uygulayınız ;

kesim-ceket-1

Her şeyden önce, istenen boyutta deseni yapmak içinbu kumaşlarımız gereklidir. Desenleri yerleştirebilmek için bir pamuklu kumaş kullanılabilir. Motifleri bu kumaşımıza monte edeceğiz.

kumas-monte-sablon

Ve daha sonra onlara düzenli bir şekilde motifleri sırasında Kompozisyon şeklinde yerleştiriyoruz. Belki bazı değişiklikler, iyileştirmeler olabilir bu tamamen size kalmış. Belki motiflerin bazıları gereksiz olabilir veya doğru seçimi ve iyileştirmeleri size bırakıyoruz.

on-arka

Motifler ve desenler iğne veya dikiş ipliğinin bağlı olmalıdır . Bu sizin becerinize bağlıdır . Sonra düzensiz ızgara kullanarak ürün ve bileşik motifleri monteye başlayabilirsiniz .Düzensiz ızgara nedir bilmiyorsanız.Şu şekilde ” Ürünün seçilen kısmı – ön veya arka ve bu gibi tespit iyi olduğu şekilde , plakaya bağlı ve bir ızgara kumaşın çalışması esnasında çekilmemiş olduğunu garanti eder. Plaka sıkı bir torba içine dikilmiş karton ve köpük parçadan oluşur.

kaydet-1

Örme sürecinde alt kenarı ve kesim rafları boyunca düz kenar gerçekleştirmelisiniz. Bir araya getirildiğinde tek parça ceket bağlantıları ile devam edebilirsiniz örgünüze. Yan dikişleri başlayın. Desen üzerinde yan dikişlere tablet çalışmaları eklemelisini. Gereksiz bir kısmını, yine hafifçe katlayın.

ve-bitiyor

 

Umarım faydalı olabilmişimdir. Kolay gelsin

Buyrun sizlere şablonlarıda ekliyorum

………………….

Mükemmel tığ işi elbise anlatımlı şemalı- Tıklaynız

 

 

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git