Tığ İşi Krokodil Şal Yapılışı

Sizlere bu yazımızda hoş bir örgü şal modeli olan krokodril şal yapılışını kendimizce anlatmaya çalışacağız. Örgü şalımıza altı (6) zincir ile bir yuvarlak oluşturmalıyız. ve üç zincir çekeceğiz. Oluşturduğumuz yuvarlağımızın iç kısmına on adet üçlü trabzan yapacağız. Üç zincir çekecek ve yapmış olduğumuz son trabzanın tam arasına bir adet üçlü trabzan yapacağız.İki zincir çekerek göbek kısmına iki dolgu yapacağız.

Krokodril şal yapımı çok zor değildir, örgümüzün devamında ise iki zincir çekerek diğer ucumuza iki dolgu daha yapmalıyız.Üç zincir çekerek yapmış olduğumuz son dolgumuzun üst kısmına beş dolgu yapacağız. Motifimizi sağa çevirerek ve doldurulan dolgumuzun yan kısmındaki direk kısmına beş dolgu daha yapacağız.

İki zincir çekerek göbek kısmındaki ikili dolgumuzu atlamak suretiyle en son kısımdaki ikili dolgunun sağ tarafındaki direk kısmına beş dolgu yapacağız. Ve çevirerek sol kısımdaki direğine ise de 5 dolgu yapacağız.Örgü şalımıza 3 zincir çekerek dibine bir adet dolgu yapacağız.İki zincir çekerek bir sonraki göbekkısmına 2 dolgu yapacağız.İki zincir daha çekerek bir alt sıramızda atladığımız 2li dolgumuzun ortasından girmek suretiyle önde sarkan parçayı da almak suretiyle kilitleriz. 2 Zincir çekerek göbeğe doğru 2 dolgu yapmak suretiyle örgümüze devam ederiz.

 

Tığ İşi Krokodil Şal Nasıl Yapılır ?

 

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git