Tığ İşi Kolye Yapımı

Aksesuarlarınızı kendiniz tasarlamak istemez misiniz? Hem de bunları çok düşük maliyetler ile yapabilirsiniz. Öncelikle yapacağınız modele uygun ipinizi, tığınızı ve materyallerinizi hazırlamalısınız. Hazırlayacağınız kolyenin bir ucu olacağı veya komple örnek olacağı gibi birbirine tutturmak için kullanacağınız birer çengeli de olmalıdır.  Tığ iş kolye yapımı için internetten araştırdığınız modeller arasında size en uygun olan, yapımının üstesinden gelebileceğiniz bir model seçmeniz yapım aşamasında zorlanmamanız için önemli bir unsurdur.

Ardından tığ işi kolye yapımı için birkaç bilgi almak için bilen birilerine danışabilir yapım aşaması videolarını izleyebilirsiniz. Hazır alınan tığ işi kolyeleri yapmak yerine kendi tasarımlarınızı yapmayı tercih ederseniz hem fark yaratmış hem de diğerlerinden değişik, farklı bir model yaratmış olursunuz.

Tığ işi kolye yapımı konusundan bahsetmişken, şu sıralar tığ işi ile yalnızca kolye değil küpe, bileklik, halhal gibi birçok aksesuar yapılmakta ve üretilmektedir. Zira zaman geçtikçe eski el işi aksesuarlara merak artmakta, talep görmekte ve tekrardan gündem haline gelmektedir

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git