Tığ İşi Çilek Modeli Yapılışı

Sizlere örgü çilek modelini diğer bir değişle amigurumi çilek motifi nasıl yapılır.Bunu tek tek resimli şekilde anlatmaya çalışacağım.Bu tığ işi çilek yapımını değişik örgü süslemelerinizde ve süs eşyalarınızda değişik amaçlarla kullanabilirsiniz.Dikkatli bir şekilde resimlerimizi takip ederseniz modelimizi rahat bir şekilde çıkarabilirsiniz.

 

Amigurumi Çilek Yapılışı

 

En sondaki resmimiz örgü çilek modelimizi yaparken kullanacağımız ürünleri gösteriyor.Fotoğraflarımıza tıklayarak daha detaylı bir şekilde inceleme yapabileceksiniz sırasıyla gitmenizi tavsiye ederim. İlk başta iplerimizi yumak haline getirmeliyiz daha sonra zincir işlemini yaparak halkayı oluşturmalıyız.Bu örgü çilek modelini yaparken beş(5) numaralı tığ kullanmalıyoz.Bir sıra halkayı mil üstüne almadan doldurmalıyız.

Doldurmuş olduğumuz alanı tekrar doldurmalıyız tabiki bu defasında mil üstü yapacağız. Doldurduğumuz kısmın üzerinden mil üstü yapmadan üst üste fotoğraflarımızdaki gibi doldurma işlemi yapacağız.Bu anlatmış olduğumuz aşamalardan sonra boncuğumuzu iç kısmına koyacağız. Boncuğumuzun daraldığı kısma kadar aynen doldurmalıyız.Devamında ise fotoğraflarımızdaki gibi yeşil ipliğimizle doldurmaya devam edeceğiz.

Deliğimizin olduğu kısımdan mil üstü almayarak devam edecek ve daraltarak devam edeceğiz.Ve son kısımda daraltarak bitirdikten sonraki aşamada ipe iğnemizi geçireceğiz.Yine eklediğimiz fotoğraflardaki gibi iğnemizle yaprak yani üst yaprak kısımlarının yaparak makasla keseceğiz.Ve harika bir çilek örgümüz hazır olacak.

 

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git