Tığ İşi Çanta Modeli Anlatımlı

Tığ işi örgü çanta modelimiz gerçekten çok hoş yazın tatilde deniz kenarında veya el işi örgüleriniz de çarşı da pazarda heryerde kullanabileceğiniz harika bir örgü çanta modeli bu renkli insanın içini ısıtan örgü çanta modelimizi sizlere kısaca anlatmaya çalışacağım.Daha öncede sizlere çanta örgü çanta modelleri paylaşmıştım dilerseniz buradan bir örnek seçerek seçtiğiniz modeli örebilirsiniz.

Tığ işi örgü çanta modeli Yapılışı

Nasıl öreceğim diyorsanız çantamızın alt kısmı yuvarlak olarak örülmesi gerekiyor örgümüze onbir trabzan olarak başlıyoruz.İkinci bölüme geçtiğimizde ilk boşluk kısmına 1 kez kalan tüm boşluklara ikişer defa batırıp toplamda yirmiiki trabzan ile örgümüzü sıramızı bitiriyoruz.İki sıramızında aynı renk ip olmasına dikkat edelim.

tig-isi-renkli-kolay-canta-modeli

tig-isi-renkli-kolay-canta-modeli-2

Bu fotoğrafta da belirtildiği gibi üçüncü sıramızın baş kısmında ipliğimizin rengini değiştirmeliyiz.Renk değişimi esnasında tüm yeni sıraya başlanırken yapıldığı gibi üçüncü sıraya da Üç zincir çekerek alt kısımdaki boşluğa batırarak başlamalıyız.Daha sonraki boşluğa da 1 kez batırıyoruz.Bir sonrakine ise 2 kez batırıyoruz.Yani bir batıyoruz, bir çift batıyoruz.Sonuçta tüm sıramız bittiğinde göreceğiz ki ikinci sırada iki kez batırılan boşluklara üçüncü sırada da çift olarak batırılmış.Bunu fark edeceksiniz.

tig-isi-renkli-kolay-canta-modeli-4

Dördüncü sıramıza yine ip rengimizi değiştirerek başlıyoruz.Üç zincir çekmeliyiz ve devamındaki 2 boşluğa bir defa, üçüncü boşluğa çift batırıyoruz.İki batırıp, çift batırma şeklinde dördüncü sıramızı da tamamlamalıyız.

tig-isi-renkli-kolay-canta-modeli-5

Bu güzel örgü çantamızın alt taban kısmı  ondört sıradan oluşacak. ondördüncü sırayı örmeye başladığınızda 12 tek 1 çift batırmalısınız.

tig-isi-renkli-kolay-canta-modeli-1

Ondördüncü sıramızdan sonra artırma yapmalıyız. Boşluklara tek batırıyoruz.Bu fotoğraftaki örgü çantamız on dört sıra tabanı ve artı olarak 24 sıra yükseklik olacak şekilde otuz sekiz sıra ile örülmüştür.

tig-isi-renkli-kolay-canta-modeli-3

Çantamızın kollarını ise 64cm uzunluk ölçüsünde sık iğne yaparak dikiyoruz.Ve dilediğinizce süsleyin işte çantamız hazır.
tig-isi-renkli-kolay-canta-modeli-6
 Hoşçakalın Arkadaşlar.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git