Tığ işi ak simli bayan bluz

Bu güzel bluz modelimizi ilkbahar sonbahar ve kış aylarında kullanabilirsiniz daha çok ilkbahar kış sezonunda kullanılacaktır diye düşünüyorum. Kolay bluz modelidir.Haraşo tekniği ile yetişkinler için 5 numaralı tığ-şiş ile örüyoruz. Aksimli bluz modelimizi örmek için gerekli olan ipimiz Renk No  K887 4×100 gr. kartopu ürünü ile rahatça örebiliriz.

Ak simli Bayan Bluz Modeli Örgü Anlatımı

Ön yüz örme şekli  ; Bluzumuza 90 ilmekle başlayarak 4 sıra haraşo şeklinde örmelisiniz. Haraşodan sonra  42 cm düz örgü örün. Kol için her 2 taraftan şişe, her sırada 5 ilmek olmak üzere toplam 35’er ilmek atın.  Yani 7 kere 5’er ilmek atmış olacaksınız. Şişiniz de 160 ilmek olduktan sonra kol lastiği için, her iki tarafa 5’er ilmek daha ekleyip bu ilmekleri haraşo olaran örün. Düz örgü ve haraşo kenarları 16 cm örüp, koldaki düğme ilikleri için her 2 yandan 10 ilmek bırakarak ilik açın ve 4 sıra haraşo örüp 170 ilmeği bir seferde bitirmelisiniz.

ak-simli-bayan-bluz

Arka Yüz Örme Şekli ; Ön yüz ile aynı şekilde örmeliyiz, her 2 parçayı kollar açıkta kalacak şekilde omuz başlarından dikerek bluzunuzu sonlandırabilirsiniz. Şık birere düğme ile de süsleyebilirsiniz kolları.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git