Soda Şişesinden Kurbağa Yapımı

Çocuklar ile farklı bir çalışma yapmak isteyenler için soda şişesinden kurbağa yapmak mümkündür. İlk duyulduğu anda kulağa oldukça ilginç gelmesine rağmen aslında evdeki boş soda şişelerini değerlendirmek ve çocuklar ile el becerilerinin geliştirilmesi açısından oldukça değerli bir çalışma olarak ifade edilebilir. Bu şekilde evde ve okulda çocuklar ile birlikte rahatlıkla yapılabilecek bir okul kaynak çalışması olarak ifade edilebilir.

Soda şişesinden kurbağa yapımı oldukça basit olduğu için evde de anne ve çocuklar ile birlikte eğlenceli bir ev aktivitesi olarak değerlendirilebilir. Bununla birlikte öncelikli olarak evde bulunan soda şişelerinin içini iyice temizledikten sonra yine yeşil kartonlara ihtiyaç duyularak bu şekilde eğlenceli bir kurbağa yapabilirsiniz.

Yeşil kartona öncelikli olarak kurbağanın kafasını ellerini ve ayaklarını çizerek bir kalıp çıkarılması gerekmektedir. Bu kalıpları daha sonra keserek kartondan ayrılması gerekmektedir. Bununla birlikte soda şişesinin gövde kısmı yeşil şerit şeklinde bir karton ile kaplanabilir. Kurbağanın kafası kesildikten sonra beyaz bir kağıt üzerinde göz kesilerek içleri siyah keçeli kalem ile boyanması gerekmektedir. Daha sonra ağız kısmı da hayal dünyanıza göre kesilmesi gerekmektedir. Daha sonra kurbağa kafasına yapıştırılarak kurbağa kafası da soda şişesinin ağzına yapıştırılması gerekmektedir. El ve ayaklarda görsellik dikkate alınarak soda şişesinin yan kısımlarına ve alt kısımlarına yapıştırılması gerekmektedir. Daha sonra kurbağanızın hazır olduğunu görebilirsiniz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git