Sırt Çantası Örgü Modeli

Merhaba arkadaşlar şimdide kadınların olmazsa olması daha rahat kullanımıyla sırt çantası modeli yapacağız.  Penye iplerimizle oldukça güzel ve şık bir çanta  oluyor. Çocuklarınıza ve kendinize rahatlıkla kullanabileceğiniz bu muhteşem çantamızı şimdi birde beraber örelim

Malzemeler

Diva penye ip

9 numara tığ

Yapılışı

İlk olarak 15 tane zincir çekerek başlıyoruz. Ve bir sonraki deliğe batıp çıkarıyoruz tığda 2 ip oluyor iç içe çekerek çıkartıyoruz. Aynı işlemi tüm zincirlere uyguluyoruz. Son sıraya 2 tane daha batıyoruz ki çanta şeklini verebilelim.

sırt çantası 1 resmi  sırt çantası 2 resmi  sırt çantası 3 resmi

2 ci sıramızda da her deliğe batıp kafasını alarak bir kerede çıkartıyoruz. Bu sıramızı da bu şekilde devam ediyoruz. Köşelerde dönmeyi sağlamak için 2-3 kere çoğaltıyoruz. Bu şekilde tabanımızı yapıyoruz.

sırt çantası 4 resmi  sırt çantası 5 resmi

sırt çantası 6 resmi

Şimdi çantamızın üst kısmını yapıyoruz. Bunun için artırma eksiltme yapmıyoruz. 2 zincir çekip tığımızın başını alıp 2 kerede çıkartıyoruz. Bundan sonraki sıralarımızın hepsi bu şekilde olacak.

sırt çantası 7 resmi  sırt çantası 9 resmi

İstediğiniz uzunluğa gelinceye kadar bu işlemle devam ediyoruz. Daha sonra kapak kısmını yapıyoruz.  Kapağını yanlardan üç parmak kalınlığından bırakarak başlıyoruz. Her deliğe sık iğne yapar gibi yapıyoruz. Sona geldiğimizde 1 zincir çekip ters çevirip aynı şekilde devam ediyoruz.

sırt çantası 10 resmi  sırt çantası 11 resmi

sırt çantası 12 resmi

Çantayı büzmek için zincir çekiyoruz ve üst kısımdan geçirerek bağlıyoruz.  Daha sonra ister düğmeyle isterseniz düğmesiz de kullanabilirsiniz.

sırt çantası 13 resmi

Askısı içinde zincir çekerek yapıyoruz. Çektiğimiz zincirin üzerine 2 defa sık iğne olarak bütün deliklerine yaparak çantamızın kollarını elde ediyoruz. Muhteşem çantaya sahip olmak isterseniz işte size tarifi kolay gelsin. İyi günler de kullanın..

sırt çantası 14 resmi

 

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git