Sıralı Fıstık Örgü Modeli Yapımı

Merhaba hanımlar, bugün ki fıstık örgü modeline bayılacaksınız. Çapraz giden fıstık modelimizle harika yelekler, hırkalar, atkılar, ceketler yapabilirsiniz. Bittikten sonra üzerinizde çok güzel bir göz alıcılığı olarak duracaktır. Bu örneği herkes sizlerden örneğiniz isteyecektir. Bu güzel fıstık örgümüzde gelin hep beraber kışa hazırlık olarak başlayalım. Kışın sıcacık tutacak muhteşem yelek olarak örelim. Haydi hanımlar iş başına…

Malzemeler

İp

Şiş

Yapımı

İlk olarak lastik kısmını ayarlıyoruz. İstediğiniz, bildiğiniz şekilde lastik uygulayabilirsiniz. Lastikten sonra 3 sıra 1 sıra düz, 1 sıra ters olarak yapıyoruz. 2 düz, sonra sıradaki ikinci ilmeğin üçüncü sırasına batıp ilmeği uzatıp diğer 4 ilmeği de düz olarak örüyoruz.

sıralı fıstık modeli 1 resmi     sıralı fıstık modeli 2 resmi

Geriye dönüp yine aynı yere batıp ipi uzatıyoruz, sonra iki ilmek den yine arasına batarak aynı işlemi yapıyoruz.

sıralı fıstık modeli 3 resmi    sıralı fıstık modeli 4 resmi

Şimdi ters sıramızda da ilmeklerimizi ters örüyoruz. Çektiğimiz ilmekleri de ip kendi yönümüz deyken boş olarak örmeden alıyoruz.

sıralı fıstık modeli 5 resmi

Şimdi de çektiğimiz ipimizi ilmeğimizin üstünden atıp ters örüyoruz. 4 tane ters ve yine aynı şekilde yapıyoruz. Daha sonraki sıramızda ilmeğin tepesinden çıkarıp atıp düz örüyoruz. Daha sonraki sıramızı da hepsini ters olarak örüyoruz.

sıralı fıstık modeli 6 resim    sıralı fıstık modeli 7 resim

Daha sonra yine başta yaptığımız gibi devam ederek örneğimizi tamamlıyoruz. Bu modelimizle muhteşem  örgüler yapabilirsiniz. İyi günler de kullanın…

sıralı fıstık modeli 8 resmi

 

 

 

 

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git