Şık Örgü Lif Modeli

Lif özellikler çeyizlerin vazgeçilmez parçalarından biridir. Bir çok kız ve annesi çeyizleri için değişik lifler örerek çeyiz sandıklarını zenginleştirirler. Ayrıca lif örmek, örgü işlerinin en kolaylarından biridir. Örgüye yeni başlayanlara özellikle lif örme ile başlamaları önerilir. Zor olan örgü modellerine geçmek için pratik yapılmasını sağlar. Lif örerek gelişen örme pratiği daha sonra örülmesi daha zor parçalarla sağlamlaşır.

orgu-lif-modelleri-02

orgu-lif-modelleri-03

Girişten de anlayabileceğiniz gibi yazının konusu sade ve şık bir örgü lif modeli. Sanayi üretimi neyden ve hangi koşullarda yapıldığını bilemeyeceğimiz lifler yerine kendi ipimiz ile diktiğimiz lifler çok daha sağlıklıdır. Yıkanmada kullandığımız lifleri kendimiz örerek daha sağlıklı parçalar elde etmiş oluruz. Kendi ördüğümüz lifler içine naylon ya da başka sentetik şeylerin karışmadığı doğal lifler olur. Bu lifler bir çok kimyasal içeren sentetik liflerden çok daha faydalıdır. Sizlerle paylaşacağımız lif modelleri takip ederek çok kolay bir şekilde doğal ve sağlıklı olarak kendi liflerinizi örebilirsiniz.

orgu-lif-modelleri-04

orgu-lif-modelleri-05

Sitemizden bulabileceğiniz örgü lif modelleri çok kısa bir sürede çok hoş lifler örebilirsiniz. Ayrıca bu lif modellerini örgü işlerinde ilerlemek için de kullanabilirsiniz. En kolay örgü işlerinden olan lif modelleri ile pratik yaparak örgü işlerinde ustalaşabilirsiniz.

orgu-lif-modelleri-06

orgu-lif-modelleri-07

Resimlerde açıklamalı olarak verdiğimiz örgü lif modelini takip ederek çok kolay bir şekilde istediğiniz liflere kavuşacaksınız. En sevdiğiniz renkleri kullanarak bu örgü lif modelini bir çok renkte yapabilirsiniz. Sitemiz aracılığı ile başka örgü modellerine de ulaşabilirsiniz. Tek yapmanız gereken, sitemizin ilgili kategorilerine göz atmanız olacaktır.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git