Saçlarınız Hacimsiz Mi ?

Her kadın saçlarının şampuan reklamlarında görülen kadınlarınki gibi olmasını arzu eder. Bunun için saç tiplerinizin ne olduğunu öğrenmeniz ve ona göre ürünler kullanmanız ya da ona göre şekil vermeniz gerekir. Bu tarz bir araştırmadan ve uygulamadan sonra saçlarınız daha hacimli görünecekler.

Dolgun saçlar için ilk olarak dikkat etmeniz gereken şey yüzünüzün şekline göre bir saç kesimi yaptırmanızdır. Küt kesim, kat kat kesim ya da orta boy kesim… Hangisi olursa olsun önemli olan yüz şeklinize uygun olanı seçmenizdir. Kat kat kesim her zaman için saçlarınıza hacim ve dolgunluk kazandırır. Katlı kesimler her zaman için sizin bu konuda kurtarıcınız olacaktır.

Ağır jöleleri kullanmaktan vazgeçin ve onun yerine saçlarınızı sönük göstermeyecek hafif jöleleri tercih edin. Spreyleri saçınıza 30 cm. uzaklıktan sıkın. Hacim verici bakım ürünlerini ve şampuanları tercih edin.

hacimli-saclar

Saçlarınızı kurularken her zaman için kökten uca doğru kurulamanız onların daha dolgun görünmesini sağlayacaktır. Bu, evde uygulayabileceğiniz ve bir alışkanlık haline getirebileceğiniz en kolay öneridir. Önce kurutun ve daha sonra şekil verin. Mesela, düz fön sizde saçlarınızın sönük görünmesine sebep oluyor ama siz de düz fön seviyorsanız, kuaförünüzden saçlarınıza krepe yapmasını isteyin.

Saçlarınızı normalde kullandığınız yönün tersine tararsanız diğer tarafa attığınızda daha hacimli görüneceklerdir. Bunlar saçı hacimlendirme konusunda ufak tefek görünen fakat önemli olan ayrıntılardır. Örneğin, saçlarınızı tersten kurutursanız saçlarınızın daha hacimli görünmesini sağlamış olursunuz. Saç ürünlerinden yardım almak isterseniz de köpük baya işinize yarayacaktır.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git