Çöp Poşetinden Ponpon Paspas Yapımı

Çocuklara özel günlerde kullanabilecekleri bazı etkinlik malzemeleri yaparken hesaplı ve yaratıcı olması çok önemlidir. Bu sebeple bazı etkinlikleri çocuklar ile birlikte rahatlıkla yapabilmek ve onların el becerilerini de geliştirmek çok önemlidir. Bu şekilde çocuklar ile birlikte kaliteli çalışmalar yapabilmek mümkündür.

Çocukların 23 Nisan gibi özel ve coşkulu günlerde gösterilerde kullandıkları ponponlar özellikle bu tür günlerin vazgeçilmezi olarak ifade edilmektedir. Bununla birlikte bu özel günlerde ponpon kullanılması için çeşitli mağazalara ve oyuncak dükkanlarında ponpon satışı yapılmaktadır. Fiyatları çok uçuk şekilde artmakla birlikte pek çok kazanç kapısı sağlanmıştır. Ancak bu durumda çocukları ile birlikte ponpon yapımını kolaylıkla gerçekleştirebilecek olan ebeveynlerin çocukları ile bu paylaşımı yapmaları önerilir.

Çöp poşetinden ponpon paspas yapımı için tek gerekli olan bant ip çöp poşeti ve makas olacaktır. Çok az malzeme ile çok kısa süre içerisinde çocuklar ile birlikte istenilen renkte ponpon yapımı mümkündür. Bunun için çöp poşetlerini ikiye katlayarak yaklaşık 3 adet çöp poşetini birleştirdikten sonra makas yardımı ile iki santim aralıklar ile üst kısımda yine 5 6 santim bırakacak kadar kesilmesi gerekmektedir.

Kesme işlemi tamamlandıktan sonra ise bir bant yardımı ile üst kesilmeyen kısmın sıkı bir şekilde bantlanması gerekmektedir. Bununla birlikte ip yardımı ile sıkı bir şekilde tutturulduktan sonra ise rahatlıkla kullanılabilecek olan ponponlar hazırlanmış olacaktır.

Bu oluşturacağınız renkli ponponlarla aşağıdaki galerimizde bulunan çöp poşetinden paspas yapımını uygulayarak evinizdede kullanabilirsiniz.

 

Çöp Poşetinden Renkli Paspas Yapımı

 

 

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git