Popcorn Çiçeği Örgü Modeli Yapımı

Merhaba Hanımlar, şık ve ağır duran bu popcorn çiçeğimiz eldiven, yelek, patik, battaniye, hırka ve şalların üstlerinde çoğunlukla tercih edilen bir örgü modellerimizdendir. Sizde daha şık bir şekilde kullanmış olduğunuz eşyalarınızın üstünde görmek istemez misiniz? Haydi hanımlar, örgülerinizi güzelleştirme zamanı…

Malzemeler

ip

Tığ

Yapılışı

Başlangıç olarak halkamızı oluşturuyoruz. 1 zincir çekip, 8 defa ardından sık iğne yapıyoruz. Sonrasında halkamızın ipini çekerek sıkıp köşeden birleştiriyoruz.

popocorn-1 resmi   popocorn-2 resmi

3 defa zincir çekip halkamıza batıyoruz. Daha sonra 4 defa 2 li trabzan yapıp, baştaki trabzanla sondaki trabzanı birleştiriyoruz. 1 defa zincir çekip, sonra yanındaki halkaya batıyoruz ve 5 defa 2 li trabzan örüyoruz. Aynı şekil 5 li trabzanın başıyla sonunu bileştiriyoruz. 1 zincir çekip, yandaki halkamıza batırıp, aynı şekilde 5 defa 2 li trabzan örüp, tekrar birleştiriyoruz. Ve bu şekilde 5 tane popcorn oluyor ve 8 tane popcorn olduktan sonra halkamızdaki popcornları birleştiriyoruz.

popocorn-3 resmi  popocorn-4 resmi

3 zincir çekip, ve aynı halkamıza 4 defa 2 li trabzan örüyoruz. Çekmiş olduğumuz zincirlerle toplam 5 trabzan örmüş oluyoruz ve köşelerini birleştirip bir zincir çekip tekrardan 2 li trabzan örüp birleştiriyoruz.

popocorn-5 resmi

Bu şekilde trabzanlar bittikten sonra halkamızı tamamlayıp birleştiriyoruz. Halkamızı ve popcorn modelimizi tamamlamış oluyoruz.

popocorn-6 resmi

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git