Pembe Patik ve Bere Modeli Anlatımlı

Bir aralar çok aranan ve örülen bu pembe kız patik ve beresinin nasıl yapılacağını sizlere anlatmaya çalışacağım.Gerçekten harika bir model daha önce sizlere bir çok çocuk bere ve bebek patik modelleri paylaşmıştım. Paylaştığım konuları buradaki linkten bulabilirsiniz.

Tığ işi ile yapılan pembe patik ve bere modelimizin nasıl yapıldığını anlatmaya çalışacağız sizde bu konu hakkında bilmek ve sormak istediklerinizi bize yazabilirsiniz.1 Yaşındaki bir kız bebeği için uygun olacak bir model hem kız bebek beresi hemde kız bebek patiği bir yaşındaki çocuklarımıza olacaktır.

Tığ İşi Pembe Kız Patiği Anlatımı

Bu güzel patiğimizi tığ örgümüze 33 ilmek atarak başlamamız gerekiyor.10 sıra örerek haroşa daha sonrada 4 sıra düz örgü şekliyle öreceğiz.Devamında beş sıra haroşa öreceğiz.Bu şekilde güzel patiğimizin taban kısmını oluşturmuş olacağız.Düz olarak ördüğümüz alan sonrasında birleştirilecek ve alttaki bölüm oluşacaktır. Patiğimizin ön burun alanını oluşturabilmemiz için tığımızdaki ilmek sayımızı üçe böleceğiz, en baştaki 22 ilmek attıktan sonra bir ilmek keserek geri dönmeliyiz.

kiz-bebek-patik-ve-bere-modeli

Onbir ilmek öreceğiz ve bir ilmek keseceğiz bu şekilde yalnız orta kısımdaki 11 ilmek örülerek yan kısımdan 1 er ilmek keseceğiz ve örgümüze devam edeceğiz.Ne zamana kadar derseniz yan alanlarda altışar ilmek kalana kadar.Örgümüz bilek kısmına geldiğinde örgümüzü bitireceğiz.Bilek kısmını örebilmemiz için onsekiz ilmek olarak başlayacağız. Altı haroşa Altı burgu Altı ilmek haroşa olarak öreceğiz ve boyu yeterli uzunlukta bir parça öreceğiz.Patiğimizi birleştirerek dikişlerini yapıyoruz.Farklı tekniklerle yapacağınız süslemeler ve alacağınız güzel motiflerlede süsleyebilirsiniz. Bu şekilde muhteşem pembe kız patiğimiz bitmiş oluyor.

Tığ İşi Pembe Kız Beresi Yapılışı

Bir yaşındaki prensesimize bere örmek için 24 ilmek ile başlıyoruz.Üçe e bölerek 8 ilmek örgümüzü haroşa örüyoruz.İkinci sekiz ilmek burgu üçüncü sekiz ilmek haroşa yapmalıyız. Örgümüzde uzunluk yeterli olduktan sonra örgümüzü bitireceğiz.Beremizin üst kısmı için örülen parçamızdan ilmek çıkaracağız.İlmeklerimizi onbeş sıra düz şekilde öreceğiz ve sonrasında onbeş sıra haroşa örgümüzü tamamlayarak örme işlemimizi bitireceğiz.Dikişlerimizi tamamlayarak bebeğimiz için harika bir takım yapmış oluyoruz.Hani bunun atkısı derseniz Otuz ilmek ile başlayarak örgü bir haroşa atkı yapabilirsiniz.

Modelimizin Büyük Halli Resmi İçin Tıklayın.

 

Etiketler:

Pembe Patik ve Bere Modeli Anlatımlı Konusuna 4 Yorum Yapıldı
 1. murat dedi ki:

  Ördüğümüz parçadan ilmekleri neresinden çıkaracağız anlayamadım

 2. betül dedi ki:

  Patiin yapilisini anlamadim 5sira haroseye kadar geldim devamini anlamadim.videolu anlatm yokmu acaba yardmc olursaniz sevinirim..

 3. seher okçu dedi ki:

  bende patiğin yapılışını anlamadım haroşoyu ördüm anlatımı yok galiba

 4. ayse dedi ki:

  Pratiğine dikisini anlayamadım yardım edermisiniz

Sayfa başına git