Örgüden Plaj Çantası Yapımı

Merhaba arkadaşlar, bugün sizlerle örgüden plaj çantası yapımını öğrenelim. Hem kolay, hem de rahatlıkla kullanabileceğiniz modelimizdir. Çok şık duran ve kendini gösteren bir örgü modelimizdendir. İster renk renk iplerle  de daha canlı cıvıl cıvıl örebilirsiniz. Bunun için öncelikle çanta kalıbı lazım. Haydi gelin bakalım plaj çantası nasıl yapılır.

Malzemeler

ip (200 gr koton.9

tığ (3 numara)

500 gr çiçek tutkalı

Yapımı

10 zincir çekip, zincirin içine 16 tane 3lü tırabzan yapıyoruz. Daha sonra 4 zincir çekerek üste çıkıyoruz. Araların da 5 zincir çekerek tığ başını çift dolayarak 3 de çıkıyoruz. Bunu 3 tane yapıyoruz ve hepsini beraber topluyoruz. Bu sıramızı da bu şekilde tamamlayıp motifimizi yapıyoruz. En son işlemi kare yapmak için 6 zincir çekerek dolgulara batıyoruz. 4 tane yapıyoruz ve eklemeye geçiyoruz.

örgü plaj çanta 1 resmi    örgü plaj çanta 2 resmi

örgü plaj çanta 3 resmi        örgü plaj çanta 4 resmi

Bu motiflerimiz den 8 tane yaparak birleştiriyoruz. Tabi ki siz yapacağınız çantaya göre azaltıp, çoğaltabilirsiniz.

örgü plaj çanta 5 resmi

Alt tabanı için 6 zincir çekip bir halka yapıyoruz. Daha sonra 46 zincir çekip birde diğer ucuna halka yapıyoruz. Halkanın içine 5 tane 2li tırabzan yapıyoruz. Aralarına bir üstte artırma yapmak için 2 zincir çekerek yapıyoruz. Daha sonra aynı patik tabanı gibi büyüterek aynı şekilde 14 sıra tırabzanlar yaparak devam ediyoruz.

örgü plaj çanta 6 resmi    örgü plaj çanta 7 resmi

örgü plaj çanta 8 resmi   örgü plaj çanta 9 resmi

Bu şekilde tamamladıktan sonra isterseniz içine astar yapıp böyle yumuşak da kullanabilirsiniz ya da tutkalayıp da kullanabilirsiniz. Tutkallamak içinde 1.5 bardak tutkala, yarım bardak su ekliyoruz. Daha sonra ördüğümüz çantayı tutkalın içine buluyoruz. Daha sonra kalıbımıza poşet geçirip çantamızı yerleştiriyoruz. İğne yardımıyla düzgün çıkması için destekliyoruz. iyi günlerde kullanın…

örgü plaj çanta 10 resmi    örgü plaj çanta 11 resmi

 

 

 

 

 

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git