Örgü Yazlık Bere Modeli Yapılışı

Oldukça şık yazlık örgü bere modeli nasıl yapıldığını sizlere aktarıyoruz. Renkli kısımlarını evde kalmış olan ipler ile yapılabilir model, meserize ipler ve yazlık ince ipler ile harika bir görünüm kazanıyor.

Gelelim Örgü yazlık berenin nasıl yapıldığına.

İlk olarak bere modeli için 140 zincir çekiyoruz. Şapkanın lastik kısmı için 5 tur boyunca aşağıda görüldüğü gibi örmeye devam ediyoruz. Trabzan üzerine hem ön hemde arkadan batarak lastik oluşturalım.

orgu-yazlik-bere-modeli-yapilisi-mimuu-com-6-300x176orgu-yazlik-bere-modeli-yapilisi-mimuu-com-5-300x157

5 tur lastik örülmesinin ardından kırmızı renkli iple 3 zincir çekiyoruz. 4. trabzan üzerine trabzan ile batıyoruz Aynı yere 1 trabzan daha yapıyoruz. 1 zincir çekerek aynı yere 2 trabzan daha yapıyoruz. 4. zincir üzerine atlayarak aynı şekilde 2 trabzan daha yapıyoruz. Sıra sonuna kadar aynı işleme tekrar ediyoruz. Az önce örüldüğü gibi 1 tur daha örüyoruz. İpliğin rengini değiştirerek, 3 zincir çekip ilk yuvanın üzerine trabzan ile batıyoruz. Tekrar 3 zincir daha çekerek bir önceki turdan alttan batarak sık iğne örüyoruz. 3 zincir çekip yuvaya atlayıp sık iğne ile batıyoruz. Tur sonuna kadar aynı işlemi tekrarlıyoruz. Bu turda ise aynı renk iple 4 zincir çekip tepelere sık iğne ile batarak örüyoruz. Modelin yapılışı bu kadar kolay. Yapılışını 9 defa daha tekrar ederek, bitiş kısmından birleştirerek kullanıma hazır hale getiriyoruz.

orgu-yazlik-bere-modeli-yapilisi-mimuu-com-4-300x233

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git