Örgü Saç Bandı Modelleri

Örgü günümüzde kıyafetlerde ve aksesuarlarda çok daha fazla tercih edilmeye başlamıştır. Bunun nedeni ise el emeği ve el örgüsü ürünlere verilen değerin artması ile beraberdir. Eskiden beridir örgü kıyafet ve aksesuarlar kullanılıyor olsa da günümüzde çeşitlilik ve modeller de oldukça bir artış gözlenmiştir. Yeni model ve örneklerden biri de örgü saç bandı modelleridir.

  Örgü saç bandı modelleri arasında tek renk iplik ile yapılanlar olduğu gibi birden fazla rengin bir arada kullanıldığı model ve örneklerde vardır. Bunun yanı sıra ise sakallı iplik, ebruli iplik gibi farklı ip türlerini kullanarak da şık ve farklı saç bantları yapabilirsiniz.

  Örgü saç bandı örnekleri çok fazla çeşitliliğe sahiptir. Diz sade modelleri olduğu gibi aynı zamanda süslü, desenli ve motifli modelleri de vardır. Örgü saç bantlarının daha şık ve farklı olması için çeşitli malzeme ve materyaller ile süsleyebilirsiniz. Tığ işi örgü ile çiçek, yaprak motifleri yaparak ekleyebilir veya inci, boncuk, kurdele gibi materyaller yardımı ile süsleyebilirsiniz.

 

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git