Örgü Kız Çocuk Bereleri

   Örgü geçmişten bu yana bizim kültürümüzde var olan el emeği ürünlerin başında gelmektedir. Hazır olarak satılan birçok ürün bulunsa da örgü ürünlerin yerini tutmamakta ve örgüden vazgeçilmemektedir. Günümüzde el emeği ve el örgüsü ürünlere verilen değerin artması ile beraber de örgüler eski canlılığına kavuşmuş ve birçok model ve örnek ile karşımıza çıkmıştır.

  Örgü bereler kış aylarının vazgeçilmez parçaları arasında yer almaktadır. Örgü berelerin kız çocuklar için yapılanlarında daha çok pembe, pudra, krem, fuşya, kırmızı gibi tonlar daha ağırlıklı olarak kullanılırken erkek çocukları için örülen berelerde ise daha çok mavi, krem, turkuaz, lacivert ve bordo gibi renkler daha ağırlıklı olarak tercih edilmektedir.

Örgü kız çocuk bereleri oldukça çeşitlidir. Süslemek için ise birçok materyali kullanabilirsiniz. İnce tığ işi örgü ile motifler yaparak ekleyebilir veya inci, boncuk gibi materyaller ile de süslemesini yapabilirsiniz. Örgü kız çocuk bere örnekleri için sitemizde bulunan görselleri takip edebilir ve fikir sahibi olabilirsiniz.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git