Örgü Düğmeli Şapka Modeli Ve Yapımı

Örgüyü 7 no’lu şiş ile ördüm ve 25 ilmek başlanıyor.Haraşo örgü 60 diş örülüyor, 60 diş bittikten sonra örgü kesiliyor.Daha sonra örgünün boyuna kısmının bir tarafından 66 ilmek çıkarılır.4 sıra düz örgü ördükten sonra 6 ilmek düz , 3 ilmek beraber alınarak kesilir.10 ilmek düz örülülüp 3 ilmek beraber kesilir, bu şekilde sıra sonuna kadar devam. Düğmeli örgü şapka yapılışına aşağıdaki gibi devam ediyoruz.

Ters sıralarda ilmeğin geldiği gibi örülür.5 ilmek düz örülüp 3 ilmek beraber kesilir,8 ilmek düz örülür 3 ilmek beraber kesilir.Sıra sonuna kadar aynen devam.Arka sıra geldiği gibi örülüyor.4 ilmek düz, 3 ilmek beraber örülür, 6 ilmek düz, 3 ilmek beraber şeklinde davam.arkası aynen örülüyor.3 ilmek düz örgü, 3 ilmek beraber,3 ilmek düz örgü, 3 ilmek beraber şeklinde devam.

Arkadan ördükten sonra 3 ilmek birden alınarak ilmek sayısı sıfırlanır.Dikme işlemi de haraşo örgünün yarısına kadar dikilir açık kalan kısmı katlanır ve düğme dikilir.Ve düğmeli şapka modeli tamamlanmış oluyor. Şimdiden hepinize kolay gelsin bayanlar.

 

Tığ İşi Örgü Düğmeli Şapka Modeli Ve Yapılışı

 

 

Hoşçakalın.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git