Örgü Bebek Uyku Tulumu

 Bebekler İçin Uyku Tulumu ( Örgü Anlatım )

Bayanlar bu güzel ponponlu uyku tulumu’ nu nasıl yapılacağını sizlere anlatmaya çalışacağım. Kolay uyku tulumu örmek isterseniz bu model tam size göre, tığ ve şiş numaramız 4 numara dır. Düz örgü olarak öreceğiz. Kış aylarında çocuklarımıza sıcacık bir uyku uyumaları için harika duruyor. İp olarak  Renk: Ponpon K019 Krem  6×100 gr kullanmamız gerekiyor.

Uyku Tulumu Örme Şekli

Arkasından başlıyoruz.30 ilmek başlanarak, düz örgü şeklinde öreceğiz. Örgümüzün boyu 7cm de 70 ilmek oluncaya dek her iki yanından her sıra 1er ilmek arttırılarak düz örgüye devam etmeliyiz. Örgü boyu 55cm olduğunda 3 sıra haraşo örülür. İlmekler 1 defada kesilerek bitirelim.

 

orgu-bebek-uyku-tulumu

Ön yüzümüze gelirsek ,30 ilmek başlayın ve düz örgü örün. Örgü boyu 7cm de 70 ilmek oluncaya kadar örgünün her iki yanından her sıra 1er ilmek arttırılarak düz örgünüze devam ediniz. Örgü boyu 46cm oluğunda yaka yırtmacı için ilmekler ortalanarak 2 ye ayrılır. Örgüye 2 parça olarak devam edilir. Yaka kısmına gelecek yanının ilk 3 ilmeği haraşo örülür. Örgü boyu 55cm olduğunda 3 sıra haraşo örülür. İlmekler 1 defada kesilerek bitirilir.

Sıra geldi Beresine ;80 ilmek başlanarak düz olarak örgümüze başlıyoruz. Örgü boyumuz 24cm e geldiğinde tepe üst kısmını oluşturmak için  sırasıyla  10 ilmek örülüp 1 ilmek kesilir, 8 ilmek örülüp 1 ilmek kesilir, 6 ilmek örülüp 1 ilmek kesilir, 4 ilmek örülüp 1 ilmek kesilir, 2 ilmek örülüp 1 ilmek kesilir, 1 ilmek örülüp 1 ilmek kesilir. Kalan ilmekler 1 defada kesilerek bitiriniz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git