Örgü Bayan Çorap Modeli Fırfırlı

 Fırfırlı bayan çorap Nasıl Örülür ?  5 Şişin 2’sini kullanarak 10 ilmekle başlayıp 2 sıra düz örgü örün. Daha sonra ördüğümüz parçadan  tığ ile 10 ilmek çıkarıp 3. Ve 4. Şişlere geçirin. Böylece elinizdeki 4 şişte toplam 20 ilmek olacak. 5. Şişi kullanarak düz örgüye devam edin.

Her 2 sırada bir her şişte 1’er ilmek arttırın. Toplam ilmek sayısı 54 olduğunda arttırmadan 23 sıra daha örün. Topuk: 2 Şişteki ilmekleri örmeden bekletin (şişler üstte kalsın). Diğer 2 şişinizde 27 ilmek olacak. Bu ilmekleri 9-9-9 olarak 3’e bölün. örgu-corap-firfirli

Ortadaki 9 ilmek sabit kalırken yanlardaki 9’ar ilmekler bitinceye kadar her sırada eksiltme yapın. 9 sırada kesme işlemini bitirdikten sonra kestiğinizi ilmekleri 1 seferde arttırın ve tüm ilmekleri 3 sıra düz olarak örün. 30 sıra 2 ters, 2 düz lastik örün.

Sonraki sırada her 2 ilmekte bir 1’er ilmek arttırıp 8 sıra düz örgü örün ve ilk fırfırı bitirin. 2.kat fırfır için 8 sıra düz örmeyer başladığınız yerin iç kısmından tekrar ilmek çıkarıp 6 sıra 2 ters, 2 düz lastik örüp yine 2 ilmekte bir 1’er ilmek artırıp 8 sıra düz örerek bitirin. Aynı renk çorabı örmek için bu linkten ip alabilirsiniz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git