Okulda Rüzgar Gülü Yapımı

Okulda öğrenciler ile birlikte farklı ve eğlenceli bir uygulama yapabilirsiniz. Bununla birlikte rüzgar gülü yaparak özellikle soğuk ve rüzgarlı havalarda odaların balkonunda ya da okulda eğlenceli bir şekilde kullanabilirsiniz.

Genellikle yaz aylarında kullanılan ve hatta özellikle satılan bu küçük eğlenceli aksesuarları okulda minik öğrenciler ile yapmak ya da evde çocuklar ile birlikte eğlenceli bir şekilde yapılacak bir aktivite olarak yer alabilir.

Rüzgar gülü yapımı için öncelikli olarak gerekli tüm malzemeleri hazırlamanız gerekmektedir. rüzgar gülünü yapmak için karton, ayakta durmasını sağlamak için çubuk, rüzgar gülünü tutturmak için düğme, yapıştırıcı ve işlemler için makas kullanılması gerekmektedir.

kartondan-ruzgar-gulu-yapimi

Kargondan rüzgar gülü yapımı için öncelikli olarak kartonu kare şeklinde kesmeniz gerekmektedir. Kare şeklinde kestiğiniz kartonun dört bir köşesinden ortaya kadar çizgi çekerek her köşeden ortaya 2 cm kalıncaya kadar kesmeniz gerekmektedir.

Kartonun dört bir köşesini uçlardan içe doğru katlayarak toplu iğne ile tutturmanız gerekmektedir. Rüzgar gülünün tam ortasına yerleştirdiğiniz düğme ile sempatik bir görüntü elde edebilirsiniz. Bunun yanı sıra çubuğu kartonun arka tarafına sabitlemeniz gerekmektedir.

kagittan-ruzgar-gulu-yapilisi

Yapıştırıcı yardımı ile yapıştırabilirsiniz. Bu sayede rüzgarlı havalarda bisikletinizin arka ya da ön kısmına asabileceğiniz bununla birlikte evlerin balkon ve pencerelerine asabileceğiniz rüzgar gülünüzü evde ya da okulda çocuklar ile birlikte oldukça pratik bir şekilde yapabilirsiniz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git