Normal Doğum Mu Sezaryen Doğum Mu ?

Normal doğum yok ! Sağlıklı Doğum Var ! “Normal doğum mu sezaryen mi tercih edilmeli. Anne adaylarının doğuma kadar sıklıkla maruz kaldığı bu soru aynı zamanda en tereddütlü yaklaştıkları konuların da başında geliyor.”

Medical park hastaneler grubu kadın hastalıkları dopum uzmanı op.dr başar önal doğum yöntemi tercihleri hakkında bu kararın tamemen sağlık koşulları gözetilerek alındığını sezaryenin anormal bir yöntem olarak algılanmasına izin veren bu tip tanımlamaların kafa karışıklığı yaşattığını söylüyor.Op.Dr.Önal uzman hekimlere güvenilmesi ve kararın onlara bırakılması gerekliliğini önemle vurguluyor.

normal-dogum-mu-sezeryan-mi

Hangi durumlar göz önüne alınarak tercih yapılıyor ?

Kadın doğum hekimleri modern doğum biliminin öngördüğü tanı yöntemlerini ve sezaryen endikasyonları doğrultusunda takip ediyor. Her kadın doğum hekiminin ne yapması gerektiği gibi gebelerimizin mümkün olduğu sürece kendilerinin be bebeklerinin sağlığı açısından en uygun olduğuna inandığımız doğum şekline yönlendiriyoruz.

” Sezaryenle doğum yapan anneler kısa zamanda iyileşmekte , normal hayatta kolaylıklar görmekteler.Buda anne adayları arasında sezaryenin popülaritesini artırıyor”

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git