Nohut Örgü Modeli Yapımı

Merhaba Hanımlar, birçok yerde kullanım sağlanacak daha şık görünümlü hırka, patik, yelek, battaniye çeşitlerinde kullanabileceğiniz kibar gösterişli nohut örneğimizi sizlerle paylaşacağım.

Malzemeler

Örgü ipi

Şiş

Yapılışı

İlk sıramızı oluşturmak için başlamış olduğumuz ilmeklerimizi ters olarak örüyoruz. Örgümüzün ön yüzü olarak bir sonraki sıra örgümüzün arka yüzü oluyor. Örgümüzün arka yüzünde ilk ilmeğimizi kenarlık olarak aldıktan sonra 3 ilmeğimizi birden alıp, içinden geçirip 3 ilmeği birlikte kesiyoruz.

nohut-1 resmi    nohut-2 resmi

Daha sonraki bir ilmek için 3 ilmek çıkarak şekilde örmeye devam ediyoruz. Sıramızın sonuna kadar bu işlemi gerçekleştiriyoruz ve böylece ilk nohutumuzu oluşturmuş oluyoruz. Ön yüzümüz olarak tüm ilmekleri ters olarak örüyoruz.

nohut-3 resmi   nohut-4 resmi

Tekrar arka yüze geçtiğimizde ise bir ilmek kenarlık aldıktan sonra 3 ilmeğimizi içinden geçirip, 3 ilmek şeklinde kesiyoruz ve sonraki ilmekte bir ilmekten 3 ilmek çıkarıyoruz. Böylece örgümüze devam ederken her iki sırada bir nohut şeklimiz oluşmuş oluyor.

nohut-5 resmi   nohut-6 resmi

nohut-7 resmi

Boyutuna ve şekline göre ördükten sonra nohutlu örgümüzü bitiriyoruz. Bu şekilde hem kolay, hemde daha şık görünüm sağlayan modellerimizde rahatlıkla örüp kullanabileceğiniz harika bir modelimizdir.

nohut-8 resmi

 

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git