Morluklardan Kurtulun !

Düzensiz yaşam. uykusuzluk, alkol tüketimi, iş stresi, genetik etkenler göz altı morluklarını tetikliyor ve yorgun görünmemize yol açıyor.Göz altı morlukları ile nasıl mücadele edebiliriz?

Göz çevresindeki kan damarlarının cilde yakın olması ya da yağ torbalanması nedeniyle bazı kişilerde göz altı morlukları sıkça görülebiliyor.Yaşlanma sürecinde dokuları etkileyen erime, gevşeme ve sarkmalar da göz kapaklarında yaşanan diğer sorunlar…Günlük yaşamın yıpratıcı temposu göz altı morluklarının çoğalmasını tetikliyor.Peki ama çözüm ne?

Kapatıcı hayat kurtarır
Açık tenliler de de olmakla beraber daha çok esmer tenlilerde görülen göz altı morlukları ile geçici bir sorun yaşıyorsanız kapatıcılar gerçek kurtarıcılardır.İyi bir kapatıcıyı mutlaka çantanızda bulundurun.Kaparıtıcılar diğer lekelerinizi de ortadan kaldırır, daha duru bir cilde kavuşmanızı sağlar.

goz-alti-morluklarindan-kurtlun

Kafeinden yardım alın

Kafein sadece ayıltır mı sanıyorsunuz?Hayır!Bu sihirli sıvı aynı zamanda yüzü canlandırmak ve koyu halkaları yok etmek için de bire bir!Yeşil veya siyah çay poşetini sıcak suya batırıp çıkarın soğumaya bırakın.Soğuduktan sonra, 10-15 dakika göz kapaklarınıza koyun.Çay poşeyi yerine kafein içeren göz kremlerinden yararlanabilirsiniz.

Kahkaha atmak bire bir!

Gülümsemek göz altı morluklarınızı yok etmez ama daha az yorgun görünmenizi sağlar.Ne kadar çok kahkaha atarsanız o kadar az yorgun görünürsünüz.

cilt-bakimi-goz-morluklari

Son Çare operasyon!

Eğer genetik olarak göz altı morluklarınız varsa ve bir türlü geçmiyorlarsa tek yol operasyon.
Göz altı morlukları burada torbalanmaya neden olan yağları besleyen damarların sıkışması ile ”kan göllenmesi” sonucu oluşuyor.Ameliyatla bu yağların yeri düzeltiliyor.Blefaroplasti denilen göz kapağı cerrahisi ile alt ve üst göz kapağındaki sarkmalar da giderilebiliyor.
Bir diğer yöntemde lazer ile derinin üst tabakasının soyulması ve cildin yenilenerek daha düzgün bir görünümün sağlanması.Bu işlem ayda bir uygulanarak cilt problemine göre 2-4 seansta kayda değer bir sonuç alınıyor.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git