Modada Geri Dönüşler Yaşandı

Modanın geçmişine bakıldığı zaman özellikle 1950li yılların moda konusunda ne kadar başarılı olduğu görülmektedir. Bununla birlikte modada günümüzde geri dönüşler yaşanmaya başladı. Özellikle 50li yıllarda bulunan pek çok moda akımının günümüzde tekrar gündeme geldiği ve bayanalr tarafından sevilerek kullanıldığı görülmektedir.

1950li yıllarda bulunan kalın topuklu ayakkabılar, puantiyeli elbiseler, göbeği açıkta bırakan oduncu gömlekler ve zarif aksesuarlar büyük dikkat çekmektedir. Bu durumda sevilen moda parçalar günümüzde aktif bir şekilde kullanılmaya devam etmektedir. Özellikle yeni sezonda göbeği açıkta bırakan gömlek ve bluzlar ile birlikte yüksek bel sıkı pantolonlar büyük dikkat çekmektedir.

Puantiyeler son zamanlarda kıyafet ve aksesuarlarda en çok kullanılan desenlerin başında gelmektedir. Elbiselerde ve aksesuarlarda bol miktarda bu sezon içerisinde puantiyelere rastlamak mümkündür. Eyelinerler bu sezonun en çok kullanılan makyaj ürünleri olarak ifade edilmektedir. Kedi gözü ile daha kadınsı ve seksi bir hava yaratılabilir. Kalın topuklu ayakkabılar ile ayakkabıların bilekten bağcıkları ayakkabı mağazalarının vitrinlerini süsleyen en önemli parçaları arasında yer almaktadır. Yüksek bel pantolon modasının geri dönüşü pek çok kişiyi mutlu etmekle birlikte son birkaç sezondur çok sık bir şekilde kullanılmaktadır. Yüksek bel pantolonlar kısa salaş kazak ve göbeği açıkta bırakacak oduncu model pantolonlar ile kombin haline getirildiği zaman büyük dikkat çekmektedir. Modada yaşanan geri dönüş oldukça fazla sevilmiştir.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git