Mandallardan Dekoratif Eşya Yapımı

Ahşap mandallar özellikle eski yıllarda en çok kullanılan mandal türüydü. Daha ucuz olan plastik mandalların piyasaya çıkması ile yerini yavaş yavaş kaybetti. Bugün size ahşap mandalların sadece elbise asmak için değil kendin yap projelerinde de kullanılarak nasıl dekoratif eşyalara dönüşebileceğini göstermek istiyoruz. Bunun için evimizde bulunan eski ahşap mandalları kullanabiliriz. Ya da çok rahat bir şekilde temin edebileceğiniz ahşap mandalları satın alarak bu mükemmel projelerde kullanabilirsiniz. Evet, artık mandallardan dekoratif eşya yapımı nasıl oluyormuş, birlikte görelim…

Ahşap mandalları sadece çamaşırlarınızı tutturmak için kullanmanıza gerek yok. Yapacağınız bir çok kendin yap projesi ile ahşap mandallarınızı kullanabilir ve çok şık özgün dekoratif eşyalar elde edebilirsiniz.

 

mandallardan-dekoratif-esya-yapimi-02

mandallardan-dekoratif-esya-yapimi-03

Mesela, resimde gördüğünüz gibi duvara gereceğiniz bir ipte fotoğraflarınız üzerine güzel sözler yazılı kartlarınızı ya da renkli şık karton parçalarını tutturarak şık bir dekoratif eşya üretmiş olursunuz.

mandallardan-dekoratif-esya-yapimi-04

 

mandallardan-dekoratif-esya-yapimi-06

Mandallar aynı zamanda çok harika tutacaklardır. Resmide görebileceğiniz gibi mandalları mutfak dolaplarınızın içine sabitleyerek tutacak olarak kullanabilirsiniz. Böylece havlu ve bezlerinizi ortalıkta kalmayacak şekilde gizlemiş olursunuz.

mandallardan-dekoratif-esya-yapimi-05

Odanızın duvarına sabitleyeceğiniz tahta bir aparatın üzerine ahşap mandallarınızı yapıştırarak çok şık bir askılık elde edebilirsiniz. Üreteceğiniz bu orijinal askılıkta evinizin rengi ile uyumlu renkler kullanarak kendin yap projeleri ile evinize özgünlük katmanın keyfini yaşamış olursunuz.

mandallardan-dekoratif-esya-yapimi-08

Renkli mandallarınızı dekoratif amaçlı olarak ta kullanabilirsiniz. Aşağıda sizler için verdiğimiz resimleri inceleyerek mandalları nasıl dekoratif olarak kullanabileceğiniz hakkında fikir edinebilirsiniz. Gördüğünüz gibi ahşap mandallar ve uzun renkli mandallar bir çok kendin yap projesinde kullanılabilir. Siz de daha farklı fikirler üreterek mandalları evinizin değişik köşelerinde dekoratif olarak kullanabilirsiniz. Kendin yap projeleri sizin yaratıcılığınızla gelişen ve farklılık kazanan projelerdir. Sitemizi takip ederek daha bir çok kendin yap proje fikri edinebilirsiniz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git