Makaron Anahtarlık Yapımı

Çok lezzetli bir kurabiye çeşidi olan makaron kurabiyeleri biliriz. Bugün işte o makaron kurabiyelerin ilham verdiği bir projeyi sizlerle paylaşacağız; makaron kurabiye şeklinde anahtarlık. Makaron kurabiyeler gibi görünen bu çok şık ve kullanışlı makaron anahtarlık ile çok şık bir aksesuar kazanmış olacaksınız. Dilediğiniz rengi seçerek makaron anahtarlığınızı yapabilirsiniz.

Makaron Anahtarlık Yapımı1

İhtiyaç duyacağınız malzemeler;

Anahtarlığın temelini oluşturacak metal halkalar. Anahtarlığınızın boyutunu bu metal halkalar belirleyecek. Bu örekte rozetlerin içerisinde bulunan metal plakalar kullanıldı.

İstediğiniz renkte keçe parçaları

İki küçük desenli kumaş parçası

Küçük beyaz fermuar

Silikon ve dikiş malzemeleri

Makaron Anahtarlık Yapımı2

Öncelikle keçe parçamızdan yuvarlak metal kısmı saracak ve metal kısmın iç bölgelerine kadar uzanacak iki parça keslim. Beyaz parça keçeden de iki tane metal plakaların boyunda parça keselim. Daha sonra bu beyaz parça keçeyi kestiğimiz renkli keçe parçasına tam ortalayarak dikelim. Yalnız, renkli keçe parça ile aynı renkte ip kullanmaya dikkat edin. Dikiş ipi sırıtmasın.  Şimdi, renkli keçe parçamızın etrafını resimde de göreceğiniz şekilde dikelim. Bu ipleri lastik gibi kullanarak parçaları birbirine tutturacağız.

Makaron Anahtarlık Yapımı3

Metal parçaları bu oluşturduğumuz iki renkli keçe parçasının içine sokarak kenarları ip yardımıyla sıkalım. Şimdi tam kullandığımız metal plakanın etrafını saracak uzunluktaki fermuarı alarak başıyla sonunu birleştirelim ve metalin çevresini saracak büyüklüğe getirelim. Fermuarın birleşme yerini keçe kumaşımıza uygun renkte bir kumaşla dikerek fermuarı birleştirebiliriz. Resmiden de kolayca anlaşılacaktır.

Makaron Anahtarlık Yapımı4

Şimdi desenli iki kumaş parçayı iki keçe parçanın iç taraflarına yapıştırarak daha hoş bir görünüm almalarını sağlayalım. Bu iç bölgelerin bir yanına ya da iki yanına birden ayna takarak daha kullanışlı bir model elde edebilirsiniz.

Son olarak metal anahtarlık ucunu da takarak makaron anahtarlık yapım işlemimizi bitirelim.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git