Lazer Epilasyon Fiyatları 2012-2013 Güncel Listesi

İnternet üzerinde yaptığımız incelemeler de gösteriyor ki lazer epilasyon yaptırmayı düşünenlerin merak ettiği ve aradıkları konular arasında lazer epilasyon fiyatları başı çekiyor. Lazer epilasyonu yaptırmaya karar veren bir kişinin hangi bölgelere lazer epilasyon yapılır, hangi bölgeye yapılan lazer uygulaması kaç seans süres, her bir seans ücreti ne kadardır. Ve sonunda lazer epilasyon fiyatına geliyor olay. Lazer epilasyon yaptıracağım ama bunun bana maliyeti ne olacak?

İnternette lazer epilasyon fiyatları ile ilgili bir araştırma yaptığınızda çok da verimli sonuçlar elde edemezsiniz, çünkü estetik konusuda sağlık çatısı altında olduğundan bir epilasyon merkezinin seans ücretlerini, lazer fiyatlarını internet ortamında paylaşması, bir nevi ballandıra ballandıra anlatması olayı yasalar ile sınırlandırılmıştır. Bü yüzden bizler de lazer epilasyon fiyatları’nın belirlenmesinde etkili olan husulara değineceğiz ardından da çevremizden edindiğimiz bilgi ve tecrübeler ile 2011 yılı için bölge bölge ortalama lazer epilsyon fiyatlarından bahsedeceğiz.

Lazer Epilasyon Uygulamasında Kullanılacak Cihazın Tipi

Gelişen teknoloji ile birlikte Lazer epilasyon uyglamalarında kullanılan cihazların sayısı gün geçtikçe artmakta ve işlevleri de değişerek, farklı işlevlerde daha iyi sonuçlar üretebilen cihazlar piyasaya çıkmaktadır. Bu cihazlar lazer epilasyon tedavisini kolaylaştırıp daha verimli hale getirebilirken, maliyeti belki biraz arttırmakta belkide tam tersi daha az seansta işlem tamamlanacağından maliyeti düşürebilmektedir. Örnek vermek gerekirse çok eski bir epilasyon uygulaması olan IPL cihazıyla yapılan tedavi uygun maliyete gelirken, daha teknolojik daha verimli bir cihaz olan Alexandrite lazer ile yapılan epilasyon fiyatı daha kabarık olabilmektedir.

ipl-lazer-epilasyon-fiyatı

Lazer Epilasyon Uygulanacak Bölge Bu bölgedeki Kıl Yoğunluğu ve Kıl Yapısı
Lazer epilasyon yaptırcağınız bölgenin büyüklüğü yani alanı şüphesiz ki lazer epilasyon ücretini etkileyen en büyük faktörlerden olacaktır. Ayrıca bu bölgede kıllar ne kadar sık, yine bölgede ince tüyler mi mevcut yoksa kalın bir kıl yoğunluğumu var gibi incelemlerin ardından fiyat belirlenecekir. Çünkü alan ne kadar geniş ve kıllar da ne kadar zorlayıcı ise size uygulanacak seans sayısı artacak. Buna bağlı olarak da maliyet artacaktır. Örnek vermek gerekirse koluk altı, favori, bıyık gibi bölgelere uygulanan epilasyon uygun maliyetli olurken, genital bölge ve bacak lazer epilasyon fiyatları daha yüksek maliyetlidir.

 

Lazer Epilasyon Merkezi

Lazer epilasyon fiyatını belirleyen bir diğer faktör de lazer epilasyon merkezidir. Çünkü ilden ile değişen fiyat uygulamalarının yanı sıra aynı ilin ilçelerinde bile farklı fiyatlar söz konusu olabilmektedir. Hatta aynı sokaktaki 2 lazer epilasyon merkezi arasında dahi fiyat farkı bulunabilir. Yapacağınız ufak bir araştırma ile kendiniz de bunu gözlemleyebilirsiniz. Tabi bunun sebebi birçok şey olabilir. Civardaki toplumun sosyal statüsü, lazer epilasyon merkezinin kalitesi, kullanılan cihazların işlevlerinin daha iyi olması vs. Örnek olarak lüks semtlerdeki lazer epilasyon fiyatı ile ortalama bir konumdaki merkezde fiyat aynı olmayacaktır. Yine modern polikliniklerde fiyat yükselebilirken hastanelerde yapılan uygulamalar daha uygun olabilmektedir. Fakat Estetik merkeziyiz, lazer epilasyon merkeziyiz fiyatlarımız çok ucuz diyerek, Sağlık bakanlığından onayı bulunmayan merkezlere kesinlikle itibar etmeyiniz. Fiyat ne kadar da sizi cezbetsede sağlığınız, güzelliğiniz daha önemlidir ve bunu kaybetmeyin. Lazer epilasyon merkezi seçmeden önce fiyatlarına değilde tedavinib uzman ellerde yapılıp yapılmadığına bakın.

Lazer epilasyon ücretleri ne etki eden faktörlerden en önemlilerini sıraladıktan sonra 2013 yılı için lazer epilasyon fiyatları başlıklı yazımızı aşağıda bulunan linkten ziyaret edip, lazer epilasyon uygulamasına başlamadan önce ön bir bilgi edinebilirsiniz. Fiyatlar kesinlikle bir merkezin veya şehrin fiyatlarını yansıtmamakta olup ortalama değerlerdir. En doğru fiyat bilgisini merkeze gidip yerinde yapacağınız bir ön görüşme veya ön muayene ile almanızı tavsiye ederiz.

 

lazer-epilasyon-fiyatları-2013

 

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git