Kuşaklı Kabartma Örgü Modeli Yapımı

Merhaba hanımlar ,

Kabartmalı modelimizi bebek yeleklerimiz de , erkek kazaklarının orta kısımlarında battaniyelerimiz de , çoçuk taçlarımızda veya patik ve berelerimiz de kullanabileceğimiz bir modeldir .

MALZEMELER : 

Örgü ipi

Kalın şiş

YAPILIŞI :

Başladığımız ilmeklerimizi iki ters iki düz şeklinde sıra sonuna kadar örüyoruz ve 3 sıra şeklinde bir işlem yapmadan bu şekilde örmeye devam ediyoruz.

kabartma-modeli-2 resmi

3. sıramızdan sonra ilk kenarlık ilmeğimizi alıp başta 2 ilmeğimizi düz ortadaki 2 ters ve sonunda 2 ters olmak şartıyla toplamda 6 ilmeğin yan tarafındaki boşluktan şişimizi koyupta ipimizi arkasından çekiyoruz sağ şişteki ilmeğimizi sağ şişe ekleyip 2 ilmek şeklinde olmak şartıyla 2 ilmeğimizi kesip 1 tane düz örüyoruz ve ilmekler 2 düz olmuş oluyor.

kabartma-modeli-3 resmi    kabartma-modeli-4 RESMİ

kabartma-modeli-5 resmi

Sonrasında 2 ters iki düz ördüktan sonra aynı 6 ilmekli işlemimizizi yapıpta 1 düz 2 ters 1 düz  olarak sıramızın sonuna kadar bu şekilde devam ediyoruz . Arka sıraya geçtiğimizde 2 ters 2 düz olarak örüyoruz ve bu işlemimizi toplam 3 sıra olmak şartıyla bozmadan 3 sıramızı 2 ters 2 düz olarak tamamlıyoruz .

kabartma-modeli-6 resmi

3. sıramızdan sonraki 4. sıramızda tekrarda 2 düz ortada 2 ters olacak şekilde ve sonda 2 düz olacak şekilde 6. ilmeğimizin yan tarafındaki ilmekten şişimizi batırıp ipimizi arkasından çekip sol şişimizden sağ şişimize allıp almış oldugumuz bu ilmekle birlikte 2 tane ilmeğimizi kesip 1 düz örüyoruz iki düz olmuş oluyor iki ters örüyoruz ve bu şekilde sıramıza devam ederek modelimizi örmüş oluyoruz .

kabartma-modeli-1 resmi   kabartma-modeli-7 resmi

 

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git