Kumaş El Çantası Yapımı

Yapımı oldukça basit bu kumaş el çantası ile çok şık modeller oluşturabilir ve ufak çarşı alış verişlerinizde kendi yapacağınız bu şık çantayı kullanabilirsiniz. Çok kolay bir şekilde çok az bir zamanda bu şık çantayı yapabilirsiniz.

kumas-el-cantasi1

Öncelikle sunu belirteyim. Çantayı yaparken kullanacağınız kumaş kalın olsun. Ağırlık taşımaya uygun kalın kaliteli kumaş kullanın. Tek renkli, çizgili ya da desenli kumaş kullanabilirsiniz. Zevkinize göre istediğiniz sağlam kalın bir kumaş türünü seçin. Dilediğiniz renklerde ve desende kumaşları seçin. İhtiyaç duyacağınız şeyler oldukça kolay temin edebileceğiniz malzemelerdir.

kumas-el-cantasi2

İki adet 50 X 50 cm ölçülerinde sağlam kaliteli kumaş. İki kumaşın da renkleri ya da desenleri aynı olmak zorunda değil. Yaratıcılığınız ve hayal gücünüzü kullanarak iki farklı renk ya da deseni kombinleyebilirsiniz. Ortaya çok özgün ve şık modeller çıkarmak sizin elinizde. Çantanın kulpu içinde 50 X 12 cm ölçülerinde kulpun hangi renk olmasını istiyorsanız o renkte kumaş. Yine kumaşın kalın ve sağlam olmasına dikkat edin. Kopma gibi durumlara karşı dayanıklı olmalıdır.

kumas-el-cantasi3 kumas-el-cantasi4

İki büyük kumaşımızı resimlerde de göreceğiniz gibi uçları çantanın ortasın oluşturacak şekilde dikin. Kullandığımız çizgili modelde çizgilerin simetrik bir şekilde kesişmediğini görebilirsiniz. Tamamen kendi moda tercihine göre böyle yapmış. Siz de değişik desenleri birleştirebilirsiniz. Bu iki parçayı birbirine diktikten sonra, çantayı daha da sağlamlaştırmak için çantanın iç bölümüne yeni bir kumaş dikebilirsiniz. Kullandığınız kumaşın sağlamlığına göre, bunu tercih etmeyebilirsiniz.

kumas-el-cantasi5

Şimdi çantanın kulpu için ayırdığımız kumaşa geldi sıra. Önce kumaşı iki tarafından kıvırarak birbirine dikelim. Böylece kulpun dayanıklılığını arttırmış oluruz. Daha sonra resimlerden de takip edebileceğiniz gibi kulpu çantanın gövdesine dikelim. Sonunda kumaş el çantası yapımı işi bitmiş oldu. Güle güle kullanın.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git