Köpüklü Toplardan Örümcek Yapımı

Çocuklar ile birlikte eğlenmek ve el becerilerinin gelişmesi açısından çeşitli aktivitelerin yapılması çok önemlidir. Bu sayede okulda çocukların daha eğlenceli ve renkli bir gün geçirmesi sağlanabilirken bununla birlikte evde aile ile birlikte yapılacak olan bazı etkinlikler ile hem anne ve çocuk arasında bulunan bağ güçlenebilir hem de el becerileri güçlenebilir.

Köpüklü toplar için örümcek yapımı için öncelikli olarak çiçek yapımında da kullanılan köpüklü toplardan edinilmesi gerekmektedir. küçüklü büyüklü bir şekilde bu topların elde edilmesi gerekmektedir. Bununla birlikte tüylü tellerden edinilmesi gerekmektedir. Bu tüylü teller ile birlikte ayaklarının yapımını daha gerçekçi bir şekilde yapabilmek mümkündür. Yapıştırıcı, suluboya ve oynayan gözler ile birlikte örümcek yapımını tamamlamak mümkündür.

Köpüklü topları isteğinize göre siyah ya da koyu bir renge boyamak mümkündür. Bununla birlikte bir büyük ve bir küçük boy topu yapıştırıcı yardımı ile yapıştırdıktan sonra tüylü telleri köpüklerin içerisine ayak şeklini alacak şekilde sabitlemeniz gerekmektedir. Bu sabitleme sonrasında küçük topa oynayan gözleri yapıştırarak keçeli kalem yardımı ile ağız detayını yapmanız gerekmektedir.

Köpüklerden örümcek yapılışı konumuzda üzerinde yapabileceğiniz zevk ve isteğinize göre olan çeşitli süslemeler ile son olarak örümceğinizi tamamlayabilirsiniz. Çocukların korkularını yenebilecekleri sevimli örümcekler yaparak keyifli zaman geçirirken el becerilerinizi de geliştirebilirsiniz.

 

Okul Öncesi Köpükten Örümcek Yapılışı

 

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git