Kolay Bileklik Yapımı

Mağazalara, dükkânlara yığınla para dökmeden çok daha az maliyetle çok kolay bir şekilde kendi aksesuarlarımızı yapabiliriz. Mesela bileklik. Eminiz bugün sizlere sunacağımız bileklik modeli kadar şık bilekliği dışarda zor bulursunuz. Üstelik tamamen kendi renklerinizi kullanarak, dilediğiniz bilekliği oluşturabilirsiniz. Bileklik yapımı çok kolaydır. Sadece çok kolaylıkla bulabileceğiniz birkaç malzemeye ihtiyacınız var. Sonra kendi renklerinizle oluşturduğunuz harika bir bilekliğe kısa sürede sahip olabilirsiniz.

Bileklik yapımı için ihtiyaç duyacağınız malzemeler;

İki adet zincir, tercihinize göre gümüş renginde ya da altın renginde olanları kullanabilirsiniz. Hatta değişik bir şey deneyip biri gümüş rengi biri altın rengi olan iki farklı zinciri de deneyebilirsiniz. Dilediğiniz renklerde ya da desende zincirin boşluklarından girebilecek kalınlıkta ip. Sonunda bilekliği bileğinize takmak için ihtiyaç duyacağınız klipsler ve yapıştırıcı.

bileklik-yapimi-1

İki zinciri resimde de görebileceğiniz gibi yan yana getirin ve ip parçalarını aynen resimdeki gibi çapraz şekillerle birbiri arasından geçirin. Sona kadar bu şekilde devam edin ve sonunda yapıştırıcı ya da az miktar silikon yardımı ile ipleri yapıştırın. İki zincirin ucuna birbirleri ile birleştirmek için tek bir demir halka ve zincirleri bileğinize tutturmak için klips takabilirsiniz. Bileklik tasarımımız işte bu kadar.

Görüldüğü üzere çok az zaman ve malzeme ile çok şık bir bileklik oluşturuldu. İstediğiniz renk ve desenleri kullanarak çok daha değişik ve şık bileklikler oluşturmak sizin elinizde. Bileklik yapımı göründüğünden çok daha kolay bir iştir. Sitemizde daha bunun gibi birçok proje var. Ufak bir göz gezdirirseniz size uygun birçok faydalı projeyi görebilirsiniz. Hemen birini seçin ve kendi ellerinizle yapacağınız bir ürünün keyfini çıkarma şansını elde edin. Kolay gelsin.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git